Clubhuis Ajax Voorland ROB DE KIP, een ras-Amsterdammer in de Achterhoek AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 12.00 uur Lage prijzen o.a. koffie 1,10, pils en jenever ƒ.1,40, frisdranken vanaf 1,belegde broodjes vanaf 1,50 Uw gastheren CAREL EN TOM KAMLAG Telefoon 935133 Ajaxtalenten waar velen nu zo weg van zijn. Want zoiets komt natuurlijk niet vanzelf. Daar is enorm hard voor gewerkt en de resultaten zijn alleen maar erg bevredigend te noemen. Rijkaard, Vanenburg, Kieft en Weggelaar moet nog maar het begin zijn van een hoeveelheid jeugdspelers uit eigen school welke kans zien het eerste elftal te halen. De verwachting is gerechtvaardigd dat meerderen zullen volgen. Voor het UEFA- elftal werden onlangs niet minder dan acht spelers van Ajax geselecteerd. De resultaten van de Ajaxjeugd waren het afgelopen seizoen zeer goed te noemen. Van de zeven jeugdelftallen werden er vier Kampioen van hun afdeling t.w. de juniores A1, B1, B2 en C1. Daarnaast verschillende eerste plaatsen in nationale- en internationale toernooien. Ook Ajax' jongsten, de pupillen, doen niets onder voor hun grotere broers. De vijf teams speelden totaal 101 wedstrijden, er werd 77 keer gewonnen, 17 keer gelijkgespeeld en slechts 7 wedstrijden werden verloren. Het doelsaldo: 366 vóór en 63 tégen. Het kan nauwelijks beter. Toch wordt ieder jaar gestreefd naar nog betere resultaten, met de bedoeling het niveau zo hoog mogelijk te brengen. De ingeslagen weg van enige jaren geleden blijkt overduidelijk de juiste geweest te zijn. Ajax heeft trouwens altijd uitgeblonken in het kweken van eigen jeugd. Denkt u maar aan de Cruyff/Keizer/Swart periode. Een elftal met spelers uit de eigen jeugd spreekt het publiek het meest tot de verbeelding. De waardering is groter dan voor een elftal met hoofdzakelijk aankopen van buitenaf. De eigen jeugd spelers hebben zich gemeld en er zullen nog wel anderen volgen. De toekomst ziet er prachtig uit Tijn Middendorp. Zoals wel meer clubs uit het betaalde voetbal kent ook De Graafschap zijn Amster damse inbreng. De 26-jarige Henk Pieneman voetbalde een zestal seizoenen terug nog voor FC Amsterdam om via Telstar een beetje uit beeld te verdwijnen in het Doetinchemse. Alweer vijf jaar speelt hij bij De Graafschap en maar weini gen zullen weten dat zijn wieg in Amsterdam stond. Sinds kort heeft Henk Pieneman steun uit Mokum gekregen in de persoon van Rob de Kip, de 25-jarige hangende linkerspits, die via WA bij Blauw-Wit en later Disposables f"[ \\yj\ Gebr. van Hoogstraten bv Hotelpapierwaren Verpakkingen Klokkenbergweg 50 Papier en plastic disposables 1101 AP Amsterdam z.o. Telefoon 020-966838 Telex 15229 Hopa Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen enz. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 7