w s PETIT-RESTAURANT trob Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke TOEKOMST elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Na de ontmoeting van afgelopen zondag tegen PEC Zwolle kregen de aanstor mende talenten van Ajax weer eens alle lof toegezwaaid en werd het complete elftal een voorspoedige toekomst toebedacht. Vooral het spel in de eerste helft was van hoog gehalte en belooft erg veel. Aan de andere kant maakt één zwaluw nog lang geen zomer en is het natuurlijk niet reëel om te stellen dat Ajax een volkomen uitgebalanceerd team bezit. De jeugdigen zullen nog veel moeten leren maar dat volop belofte vol talent aanwezig is zal niemand weerspreken. Het is ook eigenlijk geen nieuws. Ajax bezit al lang uitstekende jeugdspelers. Getuige de altijd weer zeer goede prestaties van de jeugdelftallen in binnen- en buitenland. Het is niet mogelijk jaar in jaar uit op nationaal en internationaal niveau goed voor de dag te komen wanneer de club niet kan beschikken over talenten. In het hele selectiesysteem van jeugdspelers zit opgesloten dat men nu eenmaal ver boven de middelmaat moet uitsteken wil men zich in de club handhaven. Lukt dat niet, is dat natuurlijk zeer jammer voor zowel speler als club maar zal de eerst genoemde toch elders zijn capaciteiten moeten gaan tonen. Zeker de laatste jaren heeft Ajax zich meer dan ooit toegelegd op een systeem van jonge spelers opleiden voor het betaalde voetbal. Derhalve de aanvoer naar het eerste en tweede elftal laten komen vanuit de eigen jeugd. Daar gaat een gewel dige organisatie achter schuil. Veel mensen zoals trainers, begeleiders, enz. zijn dagelijks bezig het jeugdvoetbal van Ajax naar een zo hoog mogelijk peil te brengen. Als laatste ontwikkeling bezit Ajax sedert medio 1977 een Studie- en Begeleidingscommissie die functioneert op een manier welke uniek is in Neder land. Al eerder is op deze plaats hiervan melding gemaakt. Wanneer een jeugd speler goed kan voetballen wil dat nog niet zeggen dat hij dus in aanmerking komt voor het eerste elftal. Daar komt wel meer voor kijken. Niet alleen de sportieve ontwikkeling is belangrijk, ook maatschappelijk moet een en ander positief groeien, temeer daar het één alles te maken heeft met het ander. Kortom, een totale begeleiding. Dit heeft zeker bijgedragen aan de komst van de huidige jonge eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 6