fSSRHUUUi! AGAM AMSTERDAM zekere mate van stuurloosheid. In het team ontbreekt een 'as', een goede bezet ting van de vitale posities. De lichtgewicht-keeper Joop Doornebosch heeft het begrip autoriteit nogal achteraan zijn vocabulaire staan. Geen uitgesproken leider dus en een open deur is ingetrapt als hier geschreven wordt dat hoge voorzetten ook niet tot zijn specialismen hoort. Toch kan Doornebosch tot grote hoogten uitgroeien want vooral onder grote druk en bij schoten van korte afstand bewijst hij een voortreffe lijk reaktievermogen te bezitten. Veel zal er van afhangen in hoeverre Ajax hem wenst 'in te spelen' of de Doetinchemse doelverdediger na de wedstrijd als held gevierd gaat worden of roemloos af zal druipen. Vlak vóór Doornebosch opereert als laatste man Kees Kornelis, een speler die in het verleden bij NEC furore maakte als meedogenloze voorstopper en in 1974 zelfs genoemd werd als mogelijke vervanger van de geblesseerde Barry Hulshoff in het Nederlands elftal, dat in het WK-toernooi de wereld zou gaan verbazen. De stopper-kwaliteiten van weleer zijn bij de één-tegen-één duels nog wel terug te zien maar de libero-positie vereist meer kwaliteiten. Voor een man met zijn ervaring zou hij zijn verdediging beter moeten kunnen leiden dan hij doet. Van de overige drie verdedigers kwijt voorstopper John Trentelman zich het beste van zijn taak. Hij lijkt wat zwaar in de heupen maar scoort op alle technische onderdelen een voldoendeen toont af en toe ook aanvallende initiatieven, iets wat niet gezegd kan worden van linkervleugelverdediger Henk Pieneman die, nog wat onwennig op de linkerachterplaats, liever niet teveel risico's neemt. Van origine is rechtsbenige Pieneman middenveldspeler en dat speelt hem af en toe parten bij het opstellen. Rechtsachter Hein Schreur is er één van het stugge soort dat nooit echt opvalt maar juist daardoor zijn waarde voor het elftal heeft..Het middenveld, dat meestal gevormd wordt door het trio Kelderman-Wanders-Leeuwerik, wordt regelmatig geassisteerd door de als rechterspits vertrekkende Jo van Zoest. In de eerste divisie was de van Sparta overgekomen Van Zoest de man waar het bij De Graafschap zo'n beetje om draaide. Hij is één van de weinige Graafschap spelers die een behoorlijke dosis lef uitstraalt. Sterk aan de bal en gevaarlijk met het hoofd kan hij, mits in vorm, voor elke verdediging een gevaar vormen. Gaan de zaken wat minder, zoals vorige week tegen FC Twente, dan mist ook hij de macht en persoonlijkheid om zijn team uit het slop te halen. Van de drie reeds genoemde middenvelders is Hans Wanders met zijn vierentwin tig jaar de oudste en dat zegt een en ander over de aanwezige routine in dit deel N. J. van Galen 'I voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: ife Amsterdamseweg 188, telefoon 455755 Donauweg 11 -Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 4