*Ji\ LTTaX— Clubhuis Ajax Voorland Gast van Ajax: BARRY HULSHOFF AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 12.00 uur Lage prijzen o.a. koffie 110, pils en jenever .1,40, frisdranken vanaf 1,belegde broodjes vanaf 1,50 Uw gastheren CAREL EN TOM KAMLAG Telefoon 935133 waardering voor. Het lijkt zo vanzelfsprekend dat Ajax Europees voetbal speelt. Maar het gaat allerminst vanzelf. Door velen wordt elk jaar weer vreselijk hard gewerkt deze prestaties mede te helpen verrichten. Een ieder doet dat overigens van ganser harte en de voldoening is des te groter wanneer inderdaad aan het eind van ieder seizoen het eindresultaat aller goedkering kan wegdragen. Het zal ongetwijfeld een spannend seizoen worden. Onderling doen de topclubs weinig voor elkaar onder. Wedstrijden tegen minder getalenteerde clubs zijn evenwel minstens zo belangrijk en ook deze moeten gewonnen worden. Het zijn juist die onverwachte nederlagen welke soms die verrassende wending kan geven aan het verloop van een competitie. Makkelijk een ontmoeting in winst omzetten is er nauwlijks bij. De eerste wedstrijd van Ajax tegen Willem II was een gunstige uitzondering. Er zullen er vermoedelijk niet veel meer volgen. Ajax krijgt het niet eenvoudig maar voor de anderen is het niet anders. Feyenoord, PSV, AZ'67, FC Utrecht, het wordt voor allemaal even moeilijk maar aan het eind van ieder seizoen wordt de sterkste altijd weer landskampioen. Maar voor het zover is zal nog erg veel doorstaan moeten worden Tijn Middendorp Waar zijn ze gebleven, de sterren van toen. Als een van de grootste exponenten van het gouden Ajax uit de jaren zeventig geldt de inmiddels vierendertig jaar oude Barry Hulshoff, symbool van Ajax' onverzettelijkheid in de periode dat cupsuccessen en landstitels aaneengeregen werden. Men zal zich herinneren hoe de sympathieke Barry, juist op het moment dat hij de kroon op zijn geweldige karriëre leek te gaan zetten, geveld werd door een hardnekkige knieblessure. Nadat hij alle kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal had meegespeeld ging het Wereldkampioenschap 1974 jammerlijk aan hem voorbij. Er zijn maar weinig mensen geweest die in die moeilijke periode niet met Barry meevoelden. Want Barry was (en is) watimen pleegt te noemen een 'gouden jongen', zowel binnen als buiten het veld. Altijd even vriendelijk en plezierig in de omgang, altijd even goedgemutst. Zijn vrouw Hilda zei eens in een interview over hem: 'Als Barry niet lacht, dan is het Barry niet.' Barry Hulshoff woont nu met vrouw en kinderen Barry en Brian in het Zuidlim burgse Eijsden. Voordat hij verhaalt over zijn tegenwoordige wel en wee vertelt hij een en ander over het prille begin van zijn karriëre: 'Ik was zestien toen ik van Hotelpapierwaren Verpakkingen Klokkenbergweg 50 Papieren plastic disposables 1101 AP Amsterdam z.o. Telefoon 020-966838 Telex 15229 Hopa Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen enz. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 7