**rp60 PETIT-RESTAURANT Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke VOORUIT KIJKEN... elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming ^te \Ne< Zo'n opening van een nieuw voetbalseizoen is altijd iets aparts. Alles lijkt even nieuw. De velden liggen er nog schitterend bij. Alleen jammer dat die eerste competitieronde onvoldoende mensen aanleiding gaf een wedstrijd te bezoeken. Ajax ging op bezoek bij Willem II en haalde gelijk flink uit. Het moet de spelers extra vertrouwen gegeven hebben voor de woensdag jl. gespeelde wedstrijd tegen Feyenoord. Of dit inderdaad tot uiting is gekomen weet u inmiddels. Overigens was het opvallend dat Ajax voor de vierde achtereenvolgende keer een nieuw voetbalseizoen moest beginnen met een uitwedstrijd. Competitieleider Huybrechts is kennelijk niet gevoelig voor enige afwisseling in deze. Het zou voor een keer toch best eens leuk zijn de competitie in eigen huis te mogen beginnen. Er zijn trouwens nog meer opmerkelijke zaken op te noemen bij de samenstelling van deze competitie. Zoals bijvoorbeeld het feit dat de tweede helft van de competitie niet begint met de return van de eerste helft d.w.z. Ajax-Willem II maar vreemd genoeg met Feyenoord-Ajax zijnde de return van de tweede competitie wedstrijd. Wat hiervan de reden mag zijn is een kompleet raadsel. Hoe dan ook, de wedstrijden zullen gespeeld moeten worden. Het is niet anders. Vooruitkijkend mag van de huidige Ajax-ploeg toch weer veel verwacht worden. Zoals elk seizoen weer is Ajax het aan z'n stand verplicht prestaties te leveren wel ke tot de verbeelding spreken. Dat betekent iedere wedstrijd weer zien de tegen stander op de kniëen te krijgen met een zo groot mogelijk scoreverschil. Ook internationaal moet het elftal van zich doen spreken. De tegenstander in Europa Cup 2 (Tottenham Hotspur) spreekt erg tot de verbeelding en een goede prestatie leveren tegen dit formaat tegenstanders kan de club niets anders dan veel goeds opleveren. Het is overigens de tweede keer dat Ajax aan het Europa Cup 2 toernooi meedoet. In totaal kan de club bogen op 19 keer deelname aan een toernooi voor een Europa Cup waarvan 16 jaar ononderbroken. Uniek in het internationale voetbal. Het is ook weinigen weggelegd ieder jaar weer die pres taties te leveren welke recht geven op deelname aan Europees voetbal. Ajax ziet kans dit wel te presteren maar vindt daar helaas in z'n algemeenheid te weinig eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 6