Collega's Garrincha Een gekoncentreerde Willem Kieft op weg naar het PEC Zwolle doel. achtervolgd door de blonde Jan Hendriksen en Gerard van Moorst (6). De aktie wordt gadegeslagen door Klaas Drost (2), Henning Jensen en Sören Lerby. een niet te missen schakel in het PEC Zwolle-elftal. Rechts wordt hij geflankeerd door de snelle Chris Riemens (23), die met enige ruimte van spelen een gevaarlijk element kan vormen al mist zijn eindpass enige precisie. Aan de linkerkant Ron Jans (22). Technisch ruim voldoende, hardwerkend en gezegend met een goede traptechniek. Beide vleugelspitsen willen wel eens van plaats verwisselen wat niet zo logisch lijkt vanwege hun hoge mate van éénbenig- heid. Van de overige selektiespelers valt, behalve de nuttige PEC-man bij uitstek René IJzerman (26), vooral de prille middenvelder Grads Fühler (19) op. Zijn wat moeilijk motoriek doet denken aan de loopstijl van de Sparta-speler Van Gaal. Dit nadeel kompenseert de scholier met een open oog voor spelsituaties en een goede techniek. Daar vloeien regelmatig kansrijke posities voor de PEC-aanval- lers uit voort. Evenals de jonge, brutale vleugelspits Henry Pelleboer (18), en de middenvelders Kamstra (21) en Visscher (22) is er voor Fühler nog geen vaste plaats in het elftal van PEC Zwolle weggelegd. Het toernooi van Alemannia Aachen, waaraan behalve door de organiserende vereniging ook werd deelgenomen door Ajax, Club Brugge en Bayern München, bracht drie trainers tegenover elkaar die eens in het verre verleden, ploeg- makkers waren. Kurt Linder, Pal Csernai (Bayern) en Anton Spitz' Kohn (Club Brugge) verdedigden vele jaren geleden de kleuren van Karlsruhe. De fameuze naam Garrincha keert terug op 's-werelds voetbalrechthoeken. Garricha junior, de oudste zoon van de Braziliaanse rechtsbuiten die tijdens de wereldkampioenschappen van 1958 en 1962 de wereld verbaasde met zijn onna volgbare schijnbewegingen, komt dit seizoen uit voor het Portugese Belenenses. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5