li AGAM AMSTERDAM achterhoede. En hij- is niet de enige overgeblevene uit de tijd dat de Zwollenaren onder leiding van voorzitter De Wit en trainer Alleman van zich deden spreken. Jan Hendriksen, Ype Hamming en René IJzerman zijn namen die ook in 1976 op het wedstrijdformulier voorkwamen. In de drie jaar dat PEC Zwolle zich eredivisionist mag noemen heeft het zich altijd kunnen verzekeren van een degelijke positie in de middenmoot. Het elftal zit redelijk in elkaar al maakt het grote verschil in leeftijd tussen de oudere garde en de jonge lichfing een wat wankele indruk. Doelman Ad Raven (25), Amsterdammer van oorsprong, lijkt de nu aan zijn hand geblesseerde Bert van Geffen (33) definitief te verdringen. Zijn lengte brengt hem voordeel bij hoge voorzetten, zijn reflexen zijn meer dan voldoendeen hij 'voetbalt goed mee'. Leiding geven aan zijn verdediging springt niet in het oog als zijn sterkste punt maar daarbij moet men niet vergeten dat deze arbeid hem min of meer uit handen wordt genomen door de onmisbare Rinus Israël. Rinus is1 de bindende faktor van PEC en valt deze grote regelaar, met een schatkist vol ervaring, weg uit het hart van de Zwolse defensie dan is dat duidelijk merkbaar. In de oefenwedstrijden en het eerste kompetitieduel met De Graafschap werd in dat geval de middenveldpion Jan Hendriksen als vrije verdediger geposteerd. De overschakeling van Stille Werker naar Overheersende Organisator is echter te groot met de nodige gevolgen voor de rust in de defensie. Als voorstopper akteert Gerard van Moorst (24) en omdat er nooit een stopper, met Rinus Israël als rugdekking, slecht heeft gepresteerd doet ook Van Moorst dit niet. Grilligheid kenmerkt het spel van linksachter Ype Hamming (28). Soms knullig balverlies, dan weer een verrassende solo op de vijandige helft die hij kan afron den met een venijnig schot. De eerder gememoreerde Klaas Drost (28) maakt de indruk nog een beetje op zijn lauweren van het vorig seizoen te rusten, gaat wat minder dan voorheen op avontuur maar belast zich gretig met het nemen van eenvoudige vrije schoppen. Rechts op het middenveld een bekend gezicht. Johnnie Holshuijsen (19) speelde vanaf zijn jongste jaren bij Ajax en mag nu via een uitleensysteem kennis maken met het eredivisievoetbal. In het veld zoekt de ranke, offensieve middenvelder regelmatig de kombinatie met een andere ex-Ajacied, Peter van der Hengst. Van der Hengst (22), door zijn ijver en gevoel voor het juiste moment altijd goed voor een doelpuntjeof twaalf per seizoen heeft zich ineen paar jaar opgewerkt tot Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 188, telefoon 455755

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 4