PETIT-RESTAURANT Dion trob Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke elektrotechniek pompinstailaties waterzuivering centrale verwarming plaats, evenals prof Ivan Nielsen. Voor de overige plaatsen komen op de eerste plaats Luuk Balkestein en verder Jan van Deinsen, Stanley Brard, André Stafleu en Sjaak Troost in aanmerking. Op het middenveld is er zeker een plaats over voor de nuttige, wat onderschatte Wim van Til terwijl het een beetje van het taktiese concept afhangt of er nóg een middenveldpositie te verdelen valt. Daarvoor zouden bijvoorbeeld André Stafleu, Jan van Deinsen of Richard Budding in aanmerking kunnen komen. In de voorste lijn heeft het twee jaar geleden nog als 'Koningskoppel' bejubelde duo Petursson-Peters ruimte gemaakt voor de Westduitse goaltjesdief Jupp Kaczor, en de grillige Pierre Vermeulen. Voor de rechtervleugelpositie, zo die bezet wordt, bestaan er mogelijkheden voor Richard Budding, Karei Bouwens en de jonge Hans Groenedijk. Ajax weerde zich wat minder opvallend op de transfermarkt dan zijn eeuwige rivaal. Welliswaar verloor het Frank Arnesen aan Valencia maar uit de Deense voetbalmijn werd het goudklompje Jesper Olsen (20) opgevist. Olsen is een voetballer die spitsvondigheid paart aan snelheid en brutaliteit en die daarbij nog gezegend is met een uitstekende traptechniek. Zijn bijzondere maatgevoel stelt de tengere Deen in staat om de bal met grote precisie bij een medespeler te deponeren. Het liefst opereert Olsen, zonder het keurslijf van een vaste opdracht, links achter de voorhoede. Zijn vrijbuiterige spel, gekoppeld aan zijn geringe gestalte maken hem voorbestemd om uit te groeien tot de lieveling van het publiek. De nieuwe Ajax-coach Kurt Linder, na vele jaren weer terug op Nederlandse bodem, staat de taak om uit de mengelmoes van grote ervaring en piepjong talent een eenheid te smeden die garant staat voor een nieuwe glorierijke periode van Ajax. Nieuwe gezichten, nieuwe speelstijlen en jarenlange traditie maken deze zevenentwintigste Ajax-Feyenoord uit het betaalde voetbal tot een voor het publiek meer dan interessante krachtmeting. eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 6