m .M m706 De burgemeester van Amsterdam, (W. Polak) Jack van Zanten, organisatie. Met het organiseren van dit internationale voetbaltournooi wordt een uitstekende Amster damse traditie voortgezet. Het is immers een begrip geworden voor alle voetballiefhebbers. Elk jaar weer hebben de organisatoren zeer vooraanstaande clubs in het veld gebracht, die voetbal van hoge kwaliteit hebben geleverd. Ook nu geeft de deelnemerslijst mij het vertrouwen, dat het tournooi een belevenis zal zijn voor alle toeschouwers. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat ieder een goede herinnering aan dit sportieve treffen zal houden. Welkom op ons 7de Internationale Voetbal tournooi. Wij menen er wederom in geslaagd te zijn een aantrekkelijk programma samen te stellen met klinkende namen, die spannende duels beloven. Over AZ'67 en Ajax behoeven wij U nauwelijks ngder te informeren. De Alkmaarse ploeg met overmacht kampioen van Nederland geworden en trotse bekerhouder, heeft kans gezien de selektie van vorig seizoen te hand haven. Ook Georg Kessler is gebleven. Ajax zag Arnesen naar Valencia vertrekken, maar het aanbod van talentvolle jeugdspelers is zó groot dat de Amsterdammers nauwelijks aan kracht hebben verloren. Hier maakt Kurt Lindner als coach zijn debuut. Standard Luik, nu getraind door ex- bondscoach van België, Raymond Goethals, miste de boot in de U.E.F.A.-Cup wedstrijd tegen F.C. Köln, maar komt met een spectaculair team naar Amsterdam, waarin de Nederlanders Simon Tabamata, Arie Haan en Johny Dusbaba hier nog veel aanhang hebben. Het elftal telt verder nog Belgische internationals en de van F.C. Kaiserslautern overgenomen Zweed Benny Wendt. Tenslotte het gewaardeerde en succesvolle Ipswich Town van Bobby Robson. Ook hij heeft kans gezien de selectie bij elkaar te houden, dus goed nieuws voor de aanhangers van Frans Thijssen, Arnold Mühren en de internationals Mariner, Brazil en Gates. Graag willen we eveneens speciaal welkom heten scheidsrechter Abraham Klein uit Haifa, momenteel hoog genoteerd op de F.I.F.A.-lijst, die afgelopen seizoen o.a. leidde Argentinië-Rest of the World en de Super-cup finale te Tokyo Nacional-Nottingham Forest. Wij wensen U een genoeglijke voetbal weekend. Het internationale voetbaltoernooi 706 biedt op voorhand al de aantrekkelijkheid van drie deelnemende clubs, die in het afgelopen seizoen uiterst belangrijke wedstrijden tegen elkaar hebben gespeeld. Ajax, AZ'67 en Ipswich Town zullen zich van de resultaten van die ontmoetin gen niet kunnen losmaken. U weet het natuurlijk nog wel: Ajax-AZ'67 om de nationale beker en AZ'67-lpswich Town om de UEFA-Cup. Het komende toernooi met Standard Luik als vierde deelnemer houdt dus mogelijkheden genoeg in voor revanchegedachten. Voor het publiek, dat naar ik hoop in grote getalerv naar het Olympisch Stadion zal komen, kan uit prestigeduels alleen maar iets goeds voortvloeien. Dat is dan ook precies waar organisator Jack van Zanten aan heeft gedacht, toen hij de contracten met de clubs afsloot. Ik wil er als voorzitter van de Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam derhalve van uitgaan, dat aflevering "706" van de reeks toernooien kwaliteit en spanning zal bieden aan de vele vaste klanten, die het toernooi sinds de start in 1975 heeft verworven. Maar ook nieuwe klanten heet ik graag van harte welkom bij onze voetbalhappening, die inmiddels internationaal de nodige faam heeft gekregen. Dat is prettig voor ons voetbal, voor de clubs Ajax en AZ'67 en voor de stad Amsterdam. Ik wens u allen veel genoegen. Voorzitter Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam S.C. Bakkenist

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 3