l(o)1 Clubhuis Ajax Voorland CAREL EN TOM KAMLAG Telefoon 935133 AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 12.00 uur Lage prijzen o.a. koffie 1,10, pils en jenever 1,35 frisdranken 1,belegde broodjes 1,50 Uw gastheren ondanks de verloren finale om de nationale beker. De club mag met recht wijzen naar een uitstekende tweede helft van de vaderlandse competitie welke tot van daag heeft geresulteerd in een tweede plaats in de rangschikking met alle kans om deze te behouden middels het winnen of gelijkspelen van de heden te spelen ontmoeting tegen FC Utrecht. En wanneer dan nog eens wordt teruggedacht aan die ongekende blessuregolf in de eerste helft van het seizoen met als gevolg veel puntenverlies dan mag terecht de vraag gesteld worden hoever het elftal ge komen zou zijn wanneer van een normaal verloop sprake zou zijn geweest. Wanneer Ajax metal die tegenslagen toch nog kans ziet dermate hoog te eindigen valt het met de kracht van het elftal nogal mee. Veel clubs hebben het met veel minder blessures zeker niet beter gedaan. Bovendien leeft altijd weer bij veel tegenstanders die opmerkelijke extra prikkel om juist tegen Ajax goed voor de dag te komen. Het spreekt nog steeds zeer tot de verbeelding juist dan, vooral bij eigen publiek, goed voor de dag te komen. Geen enkele trainer hoeft zijn spelers op wat voor een manier ook te motiveren. De naam Ajax doet dat voor hem. Het is alleen jammer te constateren dat het vaak eenmalige prestaties zijn. FC Twente wint thuis ruimschoots via een enorme krachtsinspanning en een grote wil om de punten te pakken welke broodnodig zijn voor Europees voetbal. De volgende twee, op papier minder moeilijke, wedstrijden gaan triest verloren en de club zit nu met lege handen. Waar blijft dan het rendement van die uitstekende winst op Ajax? Het is een bekend verschijnsel. Feyenoord, FC Utrecht en PSV zijn nu de gelukkigen plus uiteraard Ajax en landskampioen AZ '67. De wedstrijden van vandaag zullen daar niets meer aan kunnen veranderen. Wat ons het volgend seizoen zal gaan brengen is nog een groot vraagteken. Eerst breekt er een periode aan van transfers, wisselingen van de wacht, trainers die van baas veranderen en allerhand andere zaken welke nu eenmaal bij het voetbal horen. Intern kennen vele clubs een grote drukte. De voorbereidingen voor een nieuw seizoen zijn niet gering. Vele zaken dienen geregeld te zijn alvorens in augustus het nieuwe seizoen een aanvang neemt. Toch zal er even gas worden teruggenomen. Even bijkomen van al die inspanningen van het afgelopen seizoen. Het voetbal even laten voor wat het is hoewel nog verschillende toernooien te wachten staan. Ajax mag met opgeheven hoofd dit voetbalseizoen verlaten. Het heeft gedaan waar het uiteindelijk maximaal toe in staat moest worden geacht. Geen landstitel maar wel Europees voetbal waarmee alle betrokkenen van hoog tot laag geluk gewenst mogen worden. En dan maar weer tot over een paar maanden Tijn Middendorp Hotelpapierwaren Verpakkingen Klokkenbergweg 50 Papier en plastic disposables 1101 AP Amsterdam z.o. Telefoon 020-966838 Telex 15229 Hopa Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen enz. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 7