Jansen Schilders bv PETIT-RESTAURANT DlOfl Gerenstein 514, 1103 AV Amsterdam Telefoon 907745-990513 Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke gaan deelnemen aan Europa Cup 3. Bovendien is het dringen geblazen in de degradatiezone zodat in de komende drie weken nog wel enig vuurwerk te wachten staat. Ajax is tenminste van een zorg verlost. Internationaal voetbal op Europa Cup-niveau is verzekerd. Een uiterst belangrijk feit voor de club gezien de grote noodzaak hiervan. Niet Europees kunnen voetballen is voor iedere topclub een rampzalige zaak. Sportief en financieel is het broodnodig ieder jaar weer dusdanige prestaties te leveren in de nationale competitie of bekertoernooi dat e.e.a. resulteert in deelname aan een Europa Cup-toernooi. Ajax lukt het al vele jaren iedere keer weer deze prestatie te leveren. De club is niet meer weg te denken uit het internationale voetbal, leder jaar weer die prestatie leveren is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Na een eerste helft van deze competitie zag het er niet al te rooskleurig uit. Oorzaken waren volop aanwezig. Terecht gaf de competitiestand reden tot zorg maar toch wel met in het achterhoofd de gedachte dat ongetwijfeld het tij zou keren wanneer het elftal nu eindelijk eens verlost zou worden van die ongekende hoeveelheid blessures. De tweede helft van deze competitie toonde duidelijk aan dat Ajax wel degelijk op een groep spelers kon beschikken die tot grote daden in staat waren. De opmars naar de kopgroep werd ingezet met als resultaat het uitzicht op een tweede of derde plaats in de eind rangschikking en een finaleplaats in de strijd om de KNVB-beker. Vorig jaar behaalde Ajax naast de landstitel ook de eindstrijd, gelijk dus dit jaar AZ '67, maar werd toen door Feyenoord in Rotterdam uitgeschakeld. Nu het doel voor Ajax bereikt is en de druk enigszins van de ketel af is liet de ploeg het tegen FC Twente lelijk afweten. Jammer dat de ploeg niet in staat bleek te zijn genoeg agressiviteit op te brengen. FC Twente daarentegen wel. Wetende dat de punten broodnodig zijn voor Europees voetbal. Het is voor Ajax trouwens altijd slecht toeven in Enschede. Winst en verlies wisselen zich elk jaar af. Dit jaar was dus de thuisclub de winnaar. Het hadden veel grotere cijfers kunnen zijn. Mede door goed werk van Piet Schrijvers en het missen van vele kansen bleef de schade tot drie goals beperkt, dammer van deze nederlaag na een reeks van uitstekende prestaties. Het schudt de gemoederen misschien weer wakker om de laatste drie ontmoetingen toch succesvol te beëindigen. Het kan daarmee oprukken naar een tweede plaats en die intentie zal er toch zeker zijn. Het moet toch mogelijk zijn aan het einde van dit voor Ajax moeilijke seizoen nog goede prestaties af te leveren. Ondanks het feit dat Europees voetbal is bereikt. Tegen clubs als Feyenoord en FC Utrecht is Ajax aan z'n stand verplicht goed voor de dag te komen. Het kan daarmee laten zien dat het toch een ploeg bezit waarmee met vertrouwen de toekomst tegemoet kan worden gezien. De jeugdigen in het elftal laten zich niet onbetuigd en regelmatig doemen weer nieuwe namen op die vanuit de eigen jeugd het eerste elftal be reiken. En het einde is nog niet in zicht Tijn Middendorp Art# 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5