Weer Europees voetbal Feyenoord', maakte juist tegen zijn oude club zijn debuut voor Ajax. Dat wekte wrevel op bij sommige Rotterdammers. Eén van hen bekogelde Wim Jansen op die winterse zondag 7 december 1980 met een harde sneeuwbal. Het vervolg is bekend. Jansen werd tenslotte nog op tijd voor de wedstrijd opgelapt, maar voelde zich tijdens de soms keiharde beginfase van de titanenstrijd toch niet zo kiplekker en liet zich al snel wisselen. Vandaag krijgt Ajax de kans om op een sportieve manier wraak te nemen voor die behandeling. Let wel, we praten hier over een SPORTIEVE revanche. Voetbalwedstrijden behoren namelijk geheel en al volgens de regels op het gras beslist te worden en nergens anders. Het is te hopen dat ook de supporters van Ajax en Feyenoord dat beseffen en hun favorieten vanaf de tribunes steunen op een enthousiaste manier zonder over de schreef te gaan. Afgelopen weekeinde was zowel voor Ajax als Feyenoord teleurstellend. De club uit de Maasstad kwam in de thuiswedstrijd tegen degradatiekandidaat NEC niet verder dan 1-1. Een slecht resultaat, zonder meer. Een uitslag die bovendien typerend is voor de slome, weinig inspirerende wijze waarop Feyenoord bezig is het seizoen af te ronden. Het wordt hoog tijd dat de pupillen van Jezek zichzelf hervinden, willen ze tenminste niet naast Europa Cup-voetbal grijpen. Ook Ajax liep vorige week schade op. Bij FC Twente incasseerden de Amster dammers voor het eerst sinds 7 maart, toen PSV in Eindhoven met 3-1 won, tegen een nederlaag. Het betekende het eerste verlies voor Aad de Mos als (inte- rim-)hoofdtrainer van Ajax. De Mos bleef tien competitieduels, waarin negentien punten werden veroverd, én drie bekerwedstrijden ongeslagen. Mede door die resultaten maakt Ajax nog kans op de tweede plaats achter kampioen AZ'67. Maar dan moet natuurlijk wel gewonnen worden van Feyenoord. Aan het einde van elk seizoen ontstaat altijd weer de gedachte terug te blikken op datgene wat geweest is. Er zijn dan nog wel drie competitiewedstrijden te gaan maar het eremetaal is vrijwel verdeeld. De kampioen is al lang bekend, de beker finale tussen Ajax en AZ '67 op Hemelvaartsdag is zeker niet alleen een prestige- slag maar hoe de uitslag ook zal zijn, Ajax is in ieder geval zeker van Europees voetbal. Het zal het volgend seizoen uitkomen in het toernooi voor bekerwinnaars zijnde Europa Cup 2. Spanning is er nog omtrent de vraag welke clubs uiteindelijk 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 4