Jansen Schilders bv PETIT-RESTAURANT Gerenstein 514, 1103 AV Amsterdam Telefoon 907745-990513 Het spel en de punten Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke bekende spelersnamen. Van de huidige generatie mag Cees Schapendonk zich de bekendste noemen. Hij is ondanks de produktiviteit van landskampioen AZ '67 nog altijd topscorer van de eredivisie met negentien doelpunten. Op het doel staat Peter Gerards; een voor Amsterdammers andere opvallende naam is die van Willy van Bommel, de vleugelspits, die afkomstig is van FC Amsterdam, waar hij als 'Stengel' furore maakte. De complete spelersgroep bestaat uit: Adema, Baetsen, Van Bommel, Busk, Colombain, Dassen, Dijkstra, Franssen, Frantzen, Frissen, Gerards, Jansen, Van Marwijk, Van de Poppe, Sam en Jo Quaden, Schapendonk en Van Staveren. Het zijn drukke dagen voor Ajax. Vier thuiswedstrijden op rij moeten in korte tijd verwerkt worden. Sparta en PSV zijn inmiddels verwerkt. MVV vandaag en de inhaalwedstrijd tegen NAC op dinsdag a.s. zorgen er voor dat de competitie weer geheel is bijgewerkt. Dan kan de balans worden opgemaakt en worden bepaald hoever Ajax is op z n weg naar Europees voetbal. Gezien de veelheid van winst punten mag van een opmars gesproken worden al laat het spel wel eens te wensen over. In deze fase van de competitie zijn het behalen van winstpunten uiteraard zeer belangrijk. De manier waarop komt niet direkt op de eerste plaats al zal het publiek terecht anders redeneren. Dat wil goede prestaties met oog strelend voetbal. Het verwacht een goed produkt voor het dure geld en uiteraard is dat niet kwalijk te nemen. Aan de verwachtingen van het publiek wordt helaas niet altijd beantwoord. Wedstrijden worden de laatste maanden dan wel in winst omgezet, de manier waarop deze prestaties worden verricht kan bij het publiek onvoldoende waardering vinden. Opvallend is dat vooral bij thuisontmoetingen het niet meevalt het publiek gunstig te stemmen. Ondanks het feit dat van de tot op heden 7 verloren wedstrijden 5 ontmoetingen verlies opleverden bij uit wedstrijden. De meeste goals in het voordeel van Ajax vielen op eigen bodem. Van de aanzienlijke hoeveelheid goals-tègen gebeurde dat in meerderheid tijdens uitwedstrijden. En toch gebeurt het helaas tè weinig dat het publiek met vol doening huiswaarts keert. Nu is het nooit eenvoudig geweest het Amsterdamse publiek tevreden te stellen. Ook in vroegere tijden, bij zelfs grote overwinningen, was de tevredenheid soms ver te zoeken omdat bijvoorbeeld teveel kansen bleven liggen. Het is nu eenmaal zo dat het voetbal wordt gespeeld door mensen die kans moeten zien binnen een korte tijd onder aanschouwe van duizenden mensen MOETEN presteren. Ongetwijfeld zal iedere voetballer zich daarvan bewust zijn al wordt incidenteel door een enkeling wel eens de indruk gewekt dat men het niet 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5