fö/tm Mteóreutcfa La Perche d'Or bar-bistro Kurt Under Jan Peters De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax Ajax heeft dn eindelijk een nieuwe trainer kunnen strikken. Na vergeefse pogin gen Tomislav Ivic, Rinus Michels en Ernst Happel te contracteren, kwam de landskampioen tot overeenstemming over een 1-jarig contract met de Westduit ser Kurt Linder. Velen zullen zich nog kunnen herinneren dat Linder in het verleden in Nederland de clubs Xerxes/DHC en PSV onder zijn hoede had. Buiten onze landsgrens leidde Kurt Linder VfB Gaggenau, Lausanne Sports, Olympique Marseille, Young Boys en het B- en Jeugdteam van Zwitserland. Linder is een ervaren voetballer die speelde voor Karlsruher SC, Olympique Lyon, Young Boys, Rapid Wenen, Urania Genève, Rot-Weiss Essen en VfB Gaggenau. Wie al deze namen bekijkt, moet wel tot de conclusie komen dat Linder heel wat ervaring in zijn bagage mee draagt. In Het Parool zei Linder tegenover verslaggever Cees van Nieuwenhuizen: 'Ajax speelde tegen AZ '67 zoals ik me het Feyenoord van vroeger herinnerde: werken, werken en nog eens werken. Vanuit zo n positieve mentaliteit moet ook het spel kunnen verbeteren, al snel begreep ik wel dat drie basisspelers (Ling, Schoenaker en Ophof) er niet bij waren, wat natuurlijk van invloed moet zijn geweest.' De 47-jarige Linder staat bekend als een trainer met een strakke hand. De eerste indruk is dat Linder bij Ajax een zuinig beleid wil gaan voeren, veel aandacht aan de jeugd gaat schenken en beslist niet wil dat er miljoenen uitgetrokken gaan worden voor aankopen. Een citaat uit Het Parool: 'Zelf wanneer Frank Arnesen en Sören Lerby inderdaad alle twee zouden vertrekken, dan nog zal ik er niet bij het bestuur op aandringen om onmiddellijk over te gaan tot spectaculaire aankopen.' Feyenoorder Jan Peters heeft van de Rotterdamse clubleiding te horen gekregen dat hij niet weg hoeft. Peters, die dit seizoêh door verschillende blessures veel wedstrijden miste, staat echter in de belangstelling bij Waregem, dat volgend seizoen getraind gaat worden door Sandor Popovics, toevallig ook al de trainer van Jan Peters bij amateurclub UW. Uw gastheer en gastvrouw Bob en Til Haarms Delflandplein 14 Bij het Confectiecentrum 1062 HR Amsterdam Tel. 020-154629 Geopend van: maandag t/m vrijdag van 12.00-22.00 uur 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 8