in jullie prima sportkledingvan Ie coq sportif Frank Arnesen West-Duitsland op goede spoor Liverpool cupwinnaar Frank Arnesen gaat Ajax verlaten. De 24-jarige Deense topper vertrekt naar het Spaanse Valencia, dat hem voor drie seizoenen vastlegde. Ajax ontvangt de vooraf contractueel overeengekomen transfersom van 900.000 gulden voor de middenvelder. Arnesen is door Valencia aangetrokken als vervanger van Mario Kempes, die binnenkort terugkeert naar Argentinië. Frank Arnesen, die over drie jaar een vrije transfer krijgt van Valencia, werd vijf jaar geleden naar Ajax gehaald door de toenmalige interim-trainer Rinus Michels. Arnesen speelde die dagen voor Fremad Amager, waarvoor onder meer ook Feyenoord's Ivan Nielsen uit kwam. Dankzij twee supergoals van Bernd Schuster heeft West-Duitsland in het WK- kwalificatieduel voor groep 1 met 0-2 gewonnen van Albanië. Schuster het zor genkind van Barcelona, zette de Westduitse ploeg al in de 7e minuut op het goede spoor. Met een daverende knal van 20 meter afstand liet de blonde Duitser doelman Laci volledig kansloos. In de 70e minuut was het opnieuw Schuster, die op bijna identieke wijze zijn tweede goal produceerde en aldus de winst voor West-Duitsland veilig stelde. De stand in groep 1: Oostenrijk 3-6; West-Duitsland 2-4; Bulgarije 3-4; Albanië 5-2; Finland 3-0. Voor het eerst in de historie is Liverpool er in geslaagd om de League Cup te winnen. In het Villaparkstadion van Birmingham won Liverpool de overgespeelde wedstrijd tegen West Ham United het eerste duel was in 1-1 geëindigd met 2-1. Het verzekerde zich daarmee van een plaats in het UEFA Cup-toernooi van volgend seizoen. Na de rust (0-0) kwam West Ham dankzij een treffer van Paul Goddard op 1-0. Daarna was het echter gebeurd met de tweede divisieploeg. Kenny Dalglish en Alan Hansen bezorgden Liverpool de winst. Er waren 48.000 toeschouwers. Succes Ajax 'Bij iedere thuiswedstrijd van Ajax worden twee voetballen vanaf het veld in het publiek geschoten' 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 9