Jansen Schilders bv PETIT-RESTAURANT DlOfl Gerenstein 514, 1103 AV Amsterdam Telefoon 907745-990513 Arie Ligthart Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar H. de Sterke achter de rug is, ook dit elftal weer tot goede prestaties komt. Ten overvloede: iedere thuiswedstrijd kunt u gratis bezoeken! Aanvang 14.30 uur op zaterdag middag. De Ajax-seniores hebben dit seizoen een minder bepalende rol. Het derde en vierde elftal verkeren in de middenmoot van hun competitie terwijl het vierde elftal pogingen doet de hoogste plaats te bereiken. De jeugd doet het als van ouds erg goed. En hoe populair Ajax is blijkt ieder jaar weer uit de enorme reeks van verzoeken allerlei toernooien in binnen- en buiten land te bezoeken, leder jaar is het weer een probleem een keuze te maken uit de veelheid van aanbiedingen. Met Pasen worden de eerste toernboi-evenementen afgewikkeld. Pinksteren zijn ook per traditie dagen voor belangrijke toernooien. Voor veel spelers uiterst plezierige dagen, vooral ook omdat er dan gespeeld wordt tegen vaak beroemde clubs uit het buitenland met alle aantrekkelijkheid van dien. Om een paar toernooien te noemen: Jong Ajax neemt tijdens de Pinksterdagen deel aan het Haarlem-toernooi. Ook trips naar Frankrijk en Italië staan op het programma, waarbij een toernooi wordt gespeeld bij Barcanova in Turijn met de junioren A-selectie. De junioren B gaan eveneens naar Frankrijk te weten Wasquehal Lille en Pommeraye. De C-jongens gaan met Pasen naar Inter Milaan en met Pinksteren naar de Westduitse club Nienberge. Zelfs de D-pupillen gaan over de grens: Lyra-Lier België met Pasen. En niet te vergeten natuurlijk op 2 mei: Hans Kok-toernooi voor D1 en D2 elftallen door Ajax georganiseerd en te spelen op Voorland. Opvallend is overigens de grote belangstelling van Franse clubs om een Ajax- team uit te nodigen. Niet vreemd wanneer men weet hoe mateloos populair de naam Ajax vooral in Frankrijk is. Maar ook in Nederland is het voor veel verenigin gen uiterst interessant wanneer een Ajax-team tot de lijst van deelnemers behoort bij een toernooi. Het trekt ongetwijfeld meer belangstelling dan zonder een Ajax-vertegenwoordiging. Iets om trots op te zijn Tijn Middendorp Arie Ligthart, de voorzitter van eredivisiekoploper AZ '67, in een interview met Pim Stoel van de Haagsche Courant:'lk kan zó genieten van de uitwedstrijden. Lekker met Klaas (Molenaar) erheen, een borreltje in de bestuurskamer, een praatje met deze en gene. En dan op de terugweg ergens eten. Met George (Kessler) erbij. Want die hapt in alles wat je hem voorzet, die gaat hoe je hem ook dolt, overal serieus op in. Dan lachen Klaas en ik ons te barsten. Dan is het leven goed. Of niet soms 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5