Jansen Schilders bv PETIT-RESTAURANT DlOfl Johnny Rep Gerenstein 514, 1103 AV Amsterdam Telefoon 907745-990513 worden vergeten. Regelmatig hoort men trainers zeggen: wat heb ik aan goed veldspel wanneer er geen goals vallen! En zo is het maar net. Het zijn nog altijd de punten waar het om gaat, zeker in deze fase van de competitie waarbij de lands kampioen al bekend is en door veel clubs gestreden wordt voor plaatsing in het UEFA-bekertoernooi. Ajax heeft dan nog de KNVB-beker als bokaal om te winnen om via die weg Europees voetbal te spelen. Toch moet alle aandacht aan de competitie worden gegeven omdat bekertoernooien voor clubs uiterst kwetsbaar zijn. Zolang Ajax geen finaleplaats heeft bereikt (en dan bij voorkeur tegen AZ '67) is niets zeker en moet toch de competitie als belangrijkste gebeurtenis worden beschouwd. En daarin zijn nog wel enige ontmoetingen van kaliber te verwach ten. Hoewel in feite iedere wedstrijd belangrijk is, is niet iedere tegenstander van gelijke kracht en kan een wedstrijd als nu tegen Excelsior niet vergeleken worden met wedstrijden als PSV, FC Utrecht of AZ '67 in uit-ontmoetingen. Voor Ajax is momenteel vrijwel iedere wedstrijd lastig. De eerste drie wedstrijden na de winter stop werden in winst omgezet, niet onverdienstelijk uiteraard, maar dan tegen PSV die lelijke misstap op een moment dat het juist moet gebeuren. Bepaalde wedstrijden moeten gewoon gewonnen worden wil men enige recht hebben op een hoge plaatsing in de competitie. Nu is dat natuurlijk erg gemakkelijk gesteld want de tegenstander denk daar vermoedelijk net zo over. In feite dient natuurlijk door wie ook iedere wedstrijd gewonnen te worden want daar wordt voor ge streden. Winnen en niet anders dan dat staat in de prestatiesport nummer één op de lijst. Die winst moet afgedwongen worden door steeds maar weer beter te voetballen dan de tegenstander. Dat kan nooit altijd, hoewel AZ '67 hard op weg is een extreme uitzondering te worden, omdat ook andere factoren dan alleen beter voetballen winst of verlies bepalen. De factor geluk bijvoorbeeld. Maar ook dat is af te dwingen, zeggen de geleerden. Hoe dan ook, Ajax zal nog veel stormen moeten doorstaan om met enig succes het seizoen te beëindigen. Er zijn nog voldoende wedstrijden te gaan om nog veel in eigen hand te hebben. Naarmate de competitie vordert zal het ongetwijfeld erg spannend worden. Tijn Middendorp Johnny Rep (Saint Etienne) in De Telegraaf: 'Ik probeer bij Saint Etienne in ieder geval mijn eigen spel te blijven spelen en hard te werken. Tenslotte heb ik nog een contract van een jaar, dus heb ik weinig te eisen. Toch weet je het hier nooit. De ene keer doen ze er van alles aan om je te houden, dan weer krijg je te horen dat je mag vertrekken. Mocht ik echter van de zomer onverhoopt een vrije transfer aangeboden krijgen, dan zeg ik in ieder geval geen nee Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 5