Nog in eigen hand Ajax, tekende een tweejarig verbintenis bij het Spaanse Real Zaragoza en kreeg toestemming om zijn werk bij Ajax met onmiddellijke ingang te stoppen. Daarom is Aad de Mos sinds enkele dagen de eerste trainer van Ajax, met natuur lijk als belangrijke, niet te onderschatten man op de achtergrond Bobby Harms, die echter niet over een A-diploma beschikt. De Mos is 32 jaar, werd door Ernst Happel bij ADO (de voorloper van FC Den Haag) enthousiast gemaakt voor het trainersvak en combineerd zijn baan als onder wijzer met een trainersfunctie bij de amateurclubs Valkeniers, Wilhelmus en RVC. Aad de Mos voetbalde zelf bij ADO, RVC én Excelsior, vandaag Ajax' tegen stander. De Haagse oefenmeester haalde drie jaar geleden het 'grote trainersdiploma'. Vorig jaar waagde hij de stap naar een professioneel trainersbestaan toen Ajax hem aantrok als jeugd-trainer. Het zit er in dat Aad de Mos de rest van dit seizoen zal volmaken als verantwoordelijke trainer-coach van Ajax' eerste team. Hopelijk loopt dat zowel voor hem als voor de club en de fans niet uit op een teleurstelling. Ajax mag niet verder wegzakken in de grauwe middenmoot, waar het volgens de traditie beslist niet thuishoort. Het is niet helemaal onvoorstelbaar wanneer gesteld wordt dat deze competitie voor Ajax uiterst slopend zal worden. Om aan het einde van de rit toch noch enig succes te boeken zal nog erg veel moeten gebeuren. De nederlaag tegen PSV was een flinke streep door de rekening want in deze vierpunten wedstrijd kon Ajax zich eigenlijk niet veroorloven geen enkele winst te boeken. In de strijd op een plaats bij de bovensten zijn wedstrijden tegen de directe concurrenten van fitaal belang en wanneer geen enkele winst wordt geboekt komt de klap extra hard aan. Men wordt dan steeds meer afhankelijk van wat anderen doen. Het niet meer in eigen hand hebben is natuurlijk een uiterst onplezierige situatie. Voor Ajax is dat nog niet zover maar enige zorg is toch wel op z'n plaats. Aan de andere kant gaf het veldspel van de Ajacieden toch ook wel weer een optimistisch gevoel. Het was zeker niet de mindere van PSV alleen het benutten van kansen leverde Ajax enorm veel problemen op. Goed veldspel, veel kansen scheppen en toch ruimschoots verliezen. Wat dat betreft is voetbal eigenlijk een simpel spelletje: slechts de goals tellen en als je er nu maar steeds één meer maakt dan je tegenstander kan de rest 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 4