,1 AGAM AMSTERDAM BV MERCEDES-BENZ Go Ahead Eagles uit Deventer op verschillende plaatsen in het team dat hij snel rijpt. We zijn nieuwsgierig hoe dit jonge Ajax-drietal zich verder ontwikkelen zal. Wat Go Ahead Eagles betreft: de Deventenaren boekten in de bekerstrijd een opmerkelijke triomf op MVV, een zege die weliswaar onderdeed voor de zeer verrassende stunt van Haarlem (dat bekerhouder Feyenoord uitschakelde) maar zeker niet geldt als een vanzelfsprekendheid. De overwinning op MVV had zelfs veel hoger kunnen uitvallen als de Eagles niet zoveel kansen om zeep hadden geholpen. De drie doelpunten die gescoord werden, kwamen overigens op naam van Jo Körver, Leendert de Goey en Tommy Kristiansen. Bert van Marwijk zorgde via een strafschop voor de eindstand 3-1 Het lijkt erop dat Go Ahead Eagles klasse genoeg heeft om zich straks te kunnen verzekeren van een nieuwe seizoen in de eredivisie. In principe mogen de Deven tenaren vandaag evenwel toch geen al te lastig obstakel zijn voor een herboren Ajax, dat in topvorm de toekomst weer met optimisme tegemoet kan zien. Go Ahead Eagles maakt een matig seizoen door. De club uit Deventer hangt onderaan de ranglijst van de eredivisie met slechts negen punten uit zeventien wedstrijden. Een teleurstellende balans voor de Eagles én trainer Spitz Kohn, die zich zijn eerste jaar in dienst van de Overijsselse vereniging anders moet hebben voorgesteld. Alle hoop is echter nog niet verloren voor de Deventenaren die zich enkele seizoenen geleden pas in een rechtstreekse confrontatie met FC Amsterdam konden vrijwaren van degradatie. Duidelijk lijkt dat de gouden jaren' van Go Ahead Eagles in het verleden liggen. Wie weet lukt het Kohn de komende jaren om van de Eagles weer een topformatie te maken die door elke tegenstander met angst tegemoet wordt getreden. Kohn, die eigenlijk Antoine heet maar als tiener Spitz werd gedoopt vanwege zijn magere gezicht, heeft bij zijn vorige club FC Twente veel goed werk verricht en waarom zou hij er niet in slagen bij Go Ahead Eagles ook succes te boeken? De 22-voudige Luxemburgse international vertrok twee jaar geleden bij FC Twente om niet vast te roesten. In Deventer trof hij een club aan die vorig seizoen als twaalfde eindigde in de eredivisie met 30 punten en een doelsaldo van 51-52. Een club ook die per Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 186, telefoon 458151 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1981 | | pagina 4