Café 'Bobby Haarms' Cruijff in de pers Ga na je hobby een pilsje drinken kb Utrechtsestraat 6, Amsterdam Til en Bobby Telefoon 020-231914 De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax worden en gescheiden van een bestuursfunctie) zorgt de gemeente Tilburg voor een jaarlijkse subsidie van twee ton. Afgelopen seizoen eindigde Willem II op de achtste plaats met 34 punten. De club, die per thuiswedstrijd in de competitie 1979-1980 zo'n tienduizend toeschouwers trok, had zijn topscorer in de voorbije voetbaljaargang in international Toine van Mierlo, die tien doelpunten afleverde. Dit seizoen lijktzijn taak overgenomen door Raeven, die al acht treffers produceerde. Natuurlijk, het kon niet uitblijven: er is veel gepraat en geschreven over de komst van Wim Jansen (als speler) en Johan Cruijff (als adviseur) naar Ajax. Na de 5-3 overwinning op FC Twente lazen we onder meer de volgende krantekoppen: Oog van de meester dwingt Ajax tot winst (Het Parool); Cruijff beroert de toverstaf (Het Vrije Volk); Inbreng van Johan Cruijff voor Ajax grote stimulans (NRC-Handels- blad); Cruijff wijst Ajax de weg (De Telegraaf); En toen kwam Cruijff(Algemeen Dagblad); Cruijff maakt spektakel (De Volkskrant) en Ajax: Een nieuwe start (Voetbal International). Het was me dan ook het middagje wel, die zondag 30 november in De Meer. Met sprankelend voetbal, schitterende doelpunten en een merkwaardig scoreverloop werd het publiek op zijn wenken bediend. Het zal wel nooit helemaal duidelijk worden hoe groot Johan Cruijffs inbreng feitelijk was in de 'wederopstanding' van Ajax tegen FC Twente, dat eerst met 1-3 leidde. Zeker is dat er soms vreemd wordt gekeken naar de rol van adviseur Cruijff. In Het Vrije Volk lazen we de volgende reacties van enkele trainers. Leo Steegman (MVV): 'Ik vind Johan Cruijff een geweldige voetballer en boven dien een verschrikkelijk aardige jongen, maar toen ik hem van de tribune zag komen en in de dug-out zag plaatsnemen, ging er echt wat door me heen. Als we Johan als een trendsetter moeten zien, dan geloof ik dat we de verkeerde kant opgaan. Het lijkt erop dat Beenhakker geen moeite heeft met de nieuwe situatie, maar ik denk niet dat ik het zou kunnen opbrengen om op die manier te moeten werken.' Barry Hughes (Sparta): 'Ik zou me doodschamen als ik in zo'n situatie terecht kwam. Ik zou het niet nemen. Als het bestuur iemand naast of boven je gaat zetten, 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 8