Clubhuis Ajax Voorland CAREL EN TOM KAMLAG Telefoon 935133 Willem II uit Tilburg Disposables Gebf. van Hoogstraten bv 5 AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 12.00 uur Lage prijzen o.a. koffie 1,10, pils en jenever 1,35, frisdranken 1belegde broodjes 1,50 Uw gastheren Willem II is een van de oudste clubs in ons land. De Tilburgse vereniging werd opgericht op 12 augustus 1896. Sindsdien werden landstitels veroverd in 1916, 1952 en 1955. De KNVB-beker kwam in het bezit van Willem II in 1944 en 1963. In het seizoen 1963-1964 speelden de Brabanders in het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars. De pret was echter van korte duur, want het gerenommeerde Manchester United uit Engeland wipte Willem II al in de eerste ronde. Het laatste aansprekende succes dateert van twee seizoenen geleden. Toen won de club uit Tilburg in de eerste divisie eersteen periodetitel en waagde vervolgens via de nacompetitie de sprong naar de eredivisie, waaruit het in 1967 degradeer de. Voor die promotie was trainer Henk de Jonge voor een belangrijk deel verant woordelijk. Zijn werk is inmiddels overgenomen door Bert Jacobs, die na zes seizoenen bij Roda JC hard toe was aan een nieuw werkklimaat. In het kielzog van Jacobs meldden zich aan het begin van dit seizoen in Tilburg de spelers Jimmy Calder- wood (vorige competitie spelend voor Sparta), Peter Adjanski (ex-Eindhoven) en Rob Landsbergen (overgenomen van PSV). Later werden André Broeks en André Raeven gehuurd van Roda JC. De belangrijkste contractverlengingen golden afgelopen zomer Toine van Mierlo en Arthur Hoyer. Vertrokken zijn Henk van Rooy, die werd ingelijfd door KV Mechelen, Dragan Samardzic en Robert Hoofs (naar RKC), terwijl Toon Nelemans momenteel bij DS '79 speelt. De selectie van Willem II bestaat uit de volgende spelers: Adjanski, Bastiaansen, Broeken, De Brouwer, Bijsterveld, Calderwood, Cosic, Van Gestel, Havermans, Hoyer, Huijbregts, Hutten, Landsbergen, Van Mierlo, Roemgens, Van derVen en Verkerk. Voorzitter van Willem II is Jo Vioen, een huisarts die het eerste elftal ooit medisch begeleidde. Vaker in de publiciteit staat vice-voorzitter Leo Maas. De 58-jarige zakenman is tevens manager en beschouwt zijn bemoeienissen met Willem II, de club die hij in het verleden ook financieel ter zijde stond, als een hobby. Van Maas is de uitspraak dat Willem II binnen twee jaar bij de eerste vier van Nederland moet horen. Dat zegt genoeg over de ambitie van de Tilburgers, die door gemeentelijke steun schuldenvrij zijn. Onder bepaalde voorwaarden (Willem II moet in 1982 de stich tingsvorm aannemen en de taak van de manager moet duidelijk omschreven Hotelpapierwaren Verpakkingen Klokkenbergweg 50 Papier en plastic disposables 1101 AP Amsterdam z o. Telefoon 020-966838 Telex 15229 Hopa Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen enz.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 7