Sporthuis Tonnie Pronk xrob voor kwaliteit en service elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Dealer: ADIDAS PUMA QUICK TEVENS VERHUUR VAN SKI'S EN SKISCHOENEN Chr. Huygensplein 3,1098 PZ Amsterdam, tel. 946257 Voorverkoop A J AX troefde letterlijk alles. Het Rotterdamse publiek liet zich niet onbetuigd. Het vierde feest bij de ijsbal in de ogen van Jansen, de omroeper op het veld reageerde totaal niet om het publiek enigszins tot bezinning te brengen terwijl hij er toch pal bij stond, het regende sneeuwballen bij iedere corner van Arnesen. En dan die onverdiende strafschop waardoor het niet 2-2 maar 3-1 werd. Ik moet er niet aan denken wat er gebeurd zou zijn wanneer Ajax gewonnen zou hebben. Zelfs een gelijkspel zou voor het ongezond fanatieke publiek teveel geweest zijn. Barbertje moest hangen, ten koste van alles! Wel erg gemakkelijk stapten velen na afloop in hun commentaren over het Jansen-incident. De teneur was: had hij maar niet moeten spelen, was er ook niets gebeurd. Manager Stephan van Feyenoord vond het een grote dag voor het voetbal. Onvoorstelbaar.Ongeacht de eventuele gevolgen had Ajax, wat mij betreft, mogen weigeren het veld te betreden gezien de onveilige situatie. Men durfde dat blijkbaar niet aan. Maar toch, waar liggen de grenzen van het toelaatbare. Wat moet er allemaal nog meer gebeuren om een wedstrijd echt niet te laten spelen wanneer de veiligheid van de spelers in het geding zijn? Piet Schrijvers zegt in NRC-Handelsblad dat het wachten is op de supporter met het geweer. Dat moet dan de volgende stap zijn want andere attributen (flesjes, stenen, messen etc.) hebben we al gehad. Waartoe voetbal mensen al niet kan brengen. En waar zal het eindigen? Het jammerlijke is dat er bitter weinig aan te doen is. Niemand kan voorkomen dat iemand in z'n hoofd haalt een ijsbal naar een speler te gooien. Griezelig is wel dat alle omstanders doen alsof er niets aan de hand is terwijl toch iemand letsel wordt toegebracht. Hoe veilig zijn de spelers op het veld? Zoals altijd draait alles gewoon door en begeeft ook deze competitie zich langzamerhand naar de winterstop dat daarmee de eerste helft van dit seizoen afsluit. De club is door diepe dalen gegaan maar zal ongetwijfeld de weg terug vinden. Ondanks de nederlaag tegen Feyenoord. Ajax had bij vlagen het spel goed in handen en toonde wel degelijk goed te kunnen voetballen onder erg moeilijke omstandigheden. De laatste twee wedstrijden tegen Willem II en FC Utrecht zijn van belang om in de race naar Europees voetbal bij te blijven. Hopelijk doen deze wedstrijden ons de zwarte dag in Rotterdam snel vergeten, een dag het voetbal onwaardig Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 6