A J AX tegen WILLEM II Ajax is vorige week in de Feyenoordkuip van een koude kermis thuisgekomen. Zelden stond het duel tussen de twee aartsrivalen zo erg in het teken van de haat. Op het veld ging het er, na een venijnige start, over het algemeen weliswaar sportief aan toe, maar de manier waarop het Rotterdamse Legioen zich uitte, was ronduit onsportief, onnodig en beschamend. Wij zullen niet beweren dat Ajax de wedstrijd gewonnen zou hebben als Wim Jansen de negentig minuten had kunnen volmaken, Feyenoord maakte namelijk gewoon de beste indruk op het winterse veld, maar het staat wel vast dat de Am sterdamse formatie een gevoelige, psy chologische tik kreeg toen Jansen vlak voor het begin van de wedstrijd door een ijsbal geveld werd en daardoor al binnen twintig minuten met een oogblessure zijn plaats moest afstaan. Die aanslag zou je het 'sneeuwbaleffect' kunnen noemen van de vele, niet zelden ophitsende, aandacht die onder meer door de dagbladen besteed is aan de in derdaad opmerkelijke transfer van oud- Feyenoorder Wim Jansen naar Ajax. Voor vele Rotterdammers was die over gang een klap in het gezicht, begrijpelijk, maar het is welhaast onvoorstelbaar dat voetbalsupporters zó vreselijk fanatiek kunnen zijn dat ze hun woede afreageren met regelrechte aanslagen op de ge zondheid van een tegenstander. Een angstig idee, dat er zulke fanaten rond blijken te lopen rond de velden. Maar ge noeg daarover nu. Frank Arnesen Door het verlies tegen Feyenoord staat Ajax na vijftien competitierondes op de zevende plaats met zestien punten. Dat is op zich al opmerkelijk, maar het is nog veel vreemder dat de landskampioen al vierendertig doelpunten heeft moeten incasseren. Alleen Sparta (38 doelpunten tegen) en NEC (37 tegengoals) kregen in het betaalde voetbal meer treffers om de oren. FC Den Haag heeft overigens ook vierendertig keer moeten 'vissen'. Willem II, vandaag te gast in De Meer, verzamelde hetzelfde puntenaantal als Ajax en staat alleen op grond van het (slechtere) doelsaldo één plaats lager op de ranglijst. Afgelopen weekeinde speelde Willem II gelijk tegen NEC: 1-1. Het Tilburgse doelpunt werd gescoord door ex-PSV-wisselspeler Arthur Hoyer. Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 3