A J AX TEGEN FC TWENTE Achttien ploegen telt de eredivisie. De helft van dat aantal is negen. Ajax staat vandaag, voor de aanvang van het duel met FC Twente op die negende plaats. Een gedeelde positie, want als op het doelsaldo wordt gelet staat Roda JC negendeen Ajax achtste. Maar de wedstrijdpunten tellen slechts, dus kunnen de Amster dammers evengoed negende als achtste staan. Dat is ook niet zo belangrijk. Precies op de helft van de ranglijst, met andere woorden: Ajax is met recht een club van de middenmoot. Hoe vreemd of die kwalificatie verbonden aan Ajax ook klinkt, het lijkt vooralsnog de waarheid. Geen schande, niks geks. Zeker niet als vandaag de winst in De Meer blijft. Want in dat geval wordt meteen de betrekke lijkheid van bovenstaande bloot gelegd. FC Twente namelijk staat na het gelijk spel van afgelopen week tegen PEC Zwolle (0-0) op de derde plaats. Dat klinkt dan wel beter dan achtste of ne gende, maar het feitelijke verschil tussen Ajax en FC Twente is drie punten en meer niet. Het landskampioenschap kan Ajax ge voegelijk vergeten. Na dertien speel dagen staat de titelverdediger negen punten achter op koploper AZ '67. Maar behalve het Europa Cup 1-toernooi voor landskampioen waarin Ajax al jaren een bekende vertegenwoordiger is, bestaat er nog zoiets als Europa Cup 2 en Europa Cup 3. Internationaal voetbal, eender welke afdeling, blijft aantrekkelijk en voor een topclub als Ajax uit financieel oogpunt zelfs heel belangrijk. Dus met BobHaarms andere woorden, indien de Ajacieden nou maar volop blijven meeknokken in die top ligt Europees voetbal toch duidelijk zichtbaar in het verschiet. Het verschil onderling is wat dat betreft gelukkig klein en dus de negende plaats van Ajax betrekkelijk. Het laatste optreden van de roodwitte brigade was wat dat aangaat dan ook niet zo'n beste vertoning. Met 1-1 gelijkspelen tegen MVV is voor Ajax niet nodig. Daarvoor herbergt de door blessures en andere problemen voortdurend veran derde équipe te veel klasse. Niet voor niets telde het 'toekomstige Nederlands Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio THE SMOKINGS' voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 3