in jullie prima sportkledingvan Jansen Schilders bv Gerenstein 514, 1103 AV Amsterdam Telefoon 907745-990513 Doorbijten Het is zo langzamerhand mogelijk een boek te schrijven over alle blessure ellende welke zich momenteel over Ajax uitstort. Doemde er, volgens Leo Been hakker, enig licht op in de duisternis waardoor enig uitzicht op herstel mogelijk zou zijn, met de beenbreuk van Keje Molenaar is de lijst met zeer langdurige blessures weer langer geworden. Wanneer het eenmaal tegenzit zit het ook werkelijk helemaal niet mee en krijgt de club ook alles wat maar denkbaar is op z'n dak. Het is blijkbaar allemaal mogelijk waar niets is tegen opgewassen. Verder moet de club maar iedere week weer handelen naar omstandigheden. Zoals ook vanavond tegen Bayern München. Breed uitgemeten is reeds de afgelopen we ken de eerste ontmoeting tussen beide clubs. Het leek bijna voor Ajax in deze ongelijke strijd nog redelijk af te lopen. De wedstrijd duurde in feite een kwartier te lang. Een grote nederlaag derhalve voor Ajax met vrijwel geen perspectief voor enig verder succes in dit Europa Cup 1 toernooi. Of men moet in wonderen geloven. In voetbal is niets ondenkbaar maar in dit geval zou geen enkele club met een dergelijk gehavende ploeg iets kunnen uitbrengen tegen de klasse en routine van de Duitse landskampioen. Een redelijke uitslag zou vanavond al een goede prestatie mogen worden genoemd. Daarnaast kan misschien de winst op NEC weer enig zelfvertrouwen terugbrengen bij degenen die niet geblesseerd zijn en derhalve de moeilijke taak hebben ondanks alles in de competitie bij te blijven. Want hoe dan ook zal Ajax zich toch weer moeten zien te klasseren voor Europees voetbal. Gezien het feit dat zoiets alleen maar kan via hoge eindklas sering in de vaderlandse competitie (of bekervoetbal) zal er toch gepresteerd moeten worden. Hoe moeilijk dat momenteel ook is. Het is onzin om te stellen dat het voetbalseizoen voor Ajax verloren is. Niet in het minst! Er zijn nog volop mogelijkheden het verloren terrein in deze competitie te herwinnen. De veelheid aan blessures zal toch eens afnemen waardoor het elftal aan kracht zal winnen. Daarnaast zullen ongetwijfeld ook andere clubs tegenslagen ondervinden met alle gevolgen van dien. Kortom: er is uiteraard nog niets beslist of ook maar Succes Ajax 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 8