Jaap Goedkoop: 'Alleen met voetbal bezig zijn lijkt mij ideaal' De vinnige kleine middenvelder van Jong PEC Zwolle heeft het plezier in de voetbalsport niet van een vreemde. Zijn vader speelde jaren-lang bij ZAC en hij is thans lid van de jeugdcommissie bij PEC Zwolle. Ook de 16-jarige broer van Jaap voetbalt en wel in de A-l selektie van PEC Zwolle. Jaap Goedkoop maakt er geen geheim van dat hij het als voetballer zo ver mogelijk wil brengen en in dat streven wordt hij enthousiast gesteund door zijn ouders. 'Dit jaar zal het moeten gebeuren' zegt hij gedecideerd, daarbij doelend op een contract als speler. 'Ik speel al vanaf mijn 8e jaar bij PEC Zwolle, eerst in de jeugd maar sinds enige jaren in Jong PEC Zwolle. Dit wordt mijn 3e volle seizoen en met mijn 19 jaar begrijp ik maar al te goed, dat er nu uit moet komen wat erbij mij in zit. Ik wil er alles aan doen om mijn kansen te verdedigen, daarom leef ik ook voor het voetbal, een dag voor de wedstrijd blijf ik thuis, ga bijtijds naar bed en in ieder duel geef ik mij voor meer dan 100% want ik heb er een hekel aan om de kantjes eraf te lopen, ook op de trainingen laat ik mij gelden. Trainen doe ik graag, komt ook omdat trainer Verwoerd er een zeer gevarieerde oefenstof op na houdt. In de paar jaar dat ik nu onder hem train is iedere training weer anders, daar houd ik van. Natuurlijk train ik het liefste met de bal, maar het is logisch dat wij ook met loopwerk geconfronteerd worden, heb ik geen moeite mee want mijn conditie is goed. Op het ogenblik zit ik in dienst bij de infanterie en mede door mijn opleiding daar had ik tijdens de voorbereidingsperiode voor het nieuwe seizoen geen problemen met de stevige trainingsaanpak om de vereiste basisconditie te verkrijgen'. Het gaat dit seizoen goed met Jong PEC Zwolle, een verheugend verschijnsel na 2 heel magere jaren, de onderlinge sfeer in de selektie is goed en de resultaten zijn meer dan bevredigend. Jaap Goedkoop: 'We hebben pas 1 wedstrijd verloren na 6 speeldagen en met 9 punten staan we op de 3e plaats achter FC Groningen en FC Twente en wijzend op zijn geblesseerde been: 'Tegen FC Groningen gingen we met 7-0 de boot in en door die blessure kon ik niet meedoen, dan heb je het dubbel moeilijk als je aan de kant moet blijven. Maar een week later heeft het elftal zich goed hersteld door met 4-0 van Heracles te winnen. Het is erg belangrijk om bij de bovenste 4 clubs te eindigen, want dat houdt promotie in naar de nieuw te vormen le klasse. De laatste jaren ontmoette je telkens weer de zelfde tegenstanders maar dan krijgen we de kans om ook eens tegen Ajax, Feyenoord of PSV te spelen in een heel andere entourage, leuk voor de ploeg'. De kleine middenvelder is voor een scheidsrechter bepaald niet de gemakkelijkste speler op het veld. Hij: 'Komt denk ik door mijn manier van spelen, ik ga er altijd hard in maar gemeen ben ik nooit, het moet geen schoppartij worden. Ik ben klein van stuk en dat moetje compenseren door je helemaal in te zetten met enige bluf. Ik heb er wel eens moeite mee, dat scheidsrechters niet altijd één lijn trekken, daardoor komen beslissingen wel eens onduidelijk over. Moeilijk om dat te veranderen, want ik begrijp ook wel dat niet één mens gelijk is' Jaap Goedkoop speelt graag op het middenveld, 'Past denkt ik het beste bij mijn karakter, je bent veel aan de bal en je kunt alle kanten op, niet zo gebonden aan een vaste plaats. Als militair heb ik ook meegespeeld met het Noordelijk militaire elftal, leuke ervaring. Ik moet ook zeggen, dat ik alle medewerking krijg van de militaire autoriteiten om te voetballen bij PEC Zwolle. Dat spelers aan vormverlies lijden als ze militair zijn is niet zo vreemd, soms, als we op oefening zijn, staan we 20 uur op onze benen en dat gaat niet in je kouwe kleren zitten. Ik heb er gelukkig nog geen problemen mee gehad. Het lijkt me echter geweldig om alleen met voetballen bezig te zijn. Een tijdje heb ik met de A-selektie meegetraind, 's morgens en 's middags, vond ik prachtig. Het komt je ontwikkeling als voetballer naar mijn gevoel alleen maar ten goede. De medische begeleiding bij PEC Zwolle is uitstekend maar dat neemt niet weg datje ook wel eens een slechte wedstrijd kan spelen door problemen buiten de voetbalsfeer. Na mijn diensttijd zal ik mijn maatschappelijke positie niet helemaal uit het oog verliezen, ik denk dat ik dan enige cursussen ga volgen in de administratieve richting'. Het moet Jaap Goedkoop toch wel een voldoening geven, dat Jong PEC Zwolle dit seizoen zo goed draait. 'Natuurlijk is dat zo' en hij vervolgt: 'Er wordt leuk gespeeld, ik denk dat het komt omdat diverse jongens al enige jaren met elkaar samen spelen, bovendien zijn de nieuw aangetrokken spelers goed opgevangen. Dat het zo goed gaat is erg belangrijk, want daardoor groei je in je spel. Publiek op de tribunes zorgt voor meer sfeer en momenteel worden de wedstrijden van Jong PEC Zwolle beter bezocht dan in de voorgaande jaren, dat werkt ook in positieve zin mee, mij stimuleert zoiets zeker. Verliezen oké, heb ik geen moeite mee, maar dan moet je wel de overtuiging hebben datje er met z'n allen alles aan gedaan hebt om er iets van te maken. Is dat niet het geval, dan ben ik een slechte verliezer, kan ik het allemaal maar moeilijk verwerken'. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 6