John v.d. Wildenberg: 'Ik heb nu veel meer zelfvertrouwen' 'Of we van Ajax gaan winnen kan je nooit met zekerheid zeggen, maar verliezen hoeft beslist niet al behoort Ajax nog steeds tot de top van het Nederlandse voetbal.' Positieve woorden uit de mond van John v.d. Wildenberg (21), die dit seizoen duidelijk vorderingen heeft gemaakt op de groene grasmat. De van HTC afkomstige assistentbedrijfsleider bij v.d. Berg Interieur in Zwolle speelde enige jaren in Jong PEC Zwolle en vorig seizoen werd hij naar de A-selektie gehaald door trainer Korbach. John v.d. Wildenberg daarover: 'Ik voel ook dat het nu beter met me gaat. Veel heb ik over mezelf nagedacht en alles eens rustig op een rijtje gezet. Ik geloof dat ik er vorig seizoen mentaal nog niet klaar voor was, ik was veel te nerveus en te gejaagd en dat komt je zelfvertrouwen natuurlijk niet ten goede. De trainer heeft me daar ook dikwijls op gewezen en daar ben ik over gaan nadenken. Daarbij hield ik mezelf voor ogen dat ik er op die manier ook nooit zou komen. Ik moet zeggen dat ik daar baat bij gehad heb. De haast die ik bij me had was de grootste fout en eerlijk gezegd ben ik nu veel rustiger geworden, komt mede omdat je ook wat ouder wordt. Zolang ik bij PEC Zwolle vpetbal heb ik er alles aan gedaan om mij zo goed mogelijk te verzorgen en achterafheb ik dat allemaal misschien wat te intensief gedaan. Ik ging nooit uit, altijd vroeg naar bed, je liep maar in een heel klein kringetje rond. Dat is ook anders geworden, nu ga ik wel eens uit, je komt dan in een andere sfeer en je ontmoet ook andere mensen, is toch erg belangrijk. Met Peter v.d. Hengst, Gerard van Moorst, Chris Riemens en Ron Jans ga ik ook naar dansles, is even wat anders. De sfeer in de ploeg is voortreffelijk, bepaalde jongens gaan ook buiten het voetbal goed met elkaar om en dat komt het geheel alleen maar ten goede. Daarom verbaast het mij ook niet, dat er dit seizoen leuk gevoetbald wordt. Vorig jaar hadden we altijd te maken met veel blessures en er werden ook wedstrijden ongelukkig verloren, maar van verliezen leer je ook op zijn tijd. Daarom ben ik dit seizoen helemaal niet bang dat het niet zal lukken. De kwaliteit van het elftal is van een dusdanig gehalte dat we zeker in staat geacht moeten worden om een goede middenmoter te worden'. John v.d. Wildenberg die iedere dag om 3 uur zijn werkzaamheden als assistent-bedrijfsleider staakt om zich dan helemaal aan het voetbal te geven zegt daar-over: 'Ik train graag onder Korbach, hij houdt de oefenstof gevarieerd en speels, al moet ik daaraan toevoegen dat het in de voorbereidingsperiode hard toegaat om iedere speler op de juiste basisconditie te brengen, dan spaart hij ons beslist niet. Korbach heeft nu ook eenmaal per week een krachttraining ingevoerd, daar heeft hij goed aan gedaan want dat werpt zeker zijn nut af. Je merkt het al bij een duurloop of in de wedstrijd. Als je moe wordt ben je minder geconcentreerd en juist door die krachttraining krijg je net dat tikkeltje meer energie om gedurende de volle negentig minuten door te gaan. Wij doen die krachttraining altijd op de maandagmiddag en na afloop gaan we dan naar Sauna Swoll, vind ik fijn, want daar knap ik helemaal van op. Ik ben echt niet de enige die er zo over denkt, want alle mensen krijgen meer belangstelling voor dat hele saunagebeuren, er zijn zelfs artsen die dat aanbevelen.' Als er niet te veel geblesseerde of geschorste spelers zijn bij de A-selektie maakt de frêle vleugelspits dit seizoen ook deel uit van het elftal van Jong PEC Zwolle, hij licht toe: 'Al tijdens de voorbereidingsperiode van de A-selektie liet Korbach mij regelmatig meespelen en ik maakte toen 12 doelpunten. Tijdens de competitie ben ik ook nog een keer ingevallen tegen fc Groningen, maar ik begrijp ook wel dat ik dit seizoen meer op de bank zal zitten dan een wedstrijd spelen, daarom heb ik de trainer gevraagd of ik zoveel mogelijk mee zou mogen doen met Jong PEC Zwolle, het voordeel daarvan is datje dan regelmatig een wedstrijd speelt, goed voor het ritme. Ik probeer er alles aan te doen om zover mogelijk in het voetbal te komen, maar voorlopig prefereer ik een bestaan als semi-prof, je moet ook aan later denken. Fullprof zijn is alleen interessant als je zoveel kwaliteit hebt datje er veel geld mee kan verdienen, maar dat is maar voor weinigen weggelegd. Zoals ik nu leef bevalt het mij uitstekend, ik woon nog steeds bij mijn ouders en die steunen mij in alle opzichten, leven erg met mij mee en als het even kan slaan ze geen wedstrijd over als ik voetbal, geldt ook voor mijn zusters, die zijn er ook dikwijls''Erg belangrijk als ze thuis begrip voor je kunnen opbrengen' zegt John v.d. Wildenberg, 'je kunt dan lekker op je eigen wijze naar de wedstrijd toeleven, ik ben een jongen die altijd bezig moet zijn op die momenten. Mijn vader heeft een speciaalzaak in vogels op de Hoogstraat, zo'n zaak wil ik later ook en als dat gewenst is help ik hem nu al een handje, dat is voor mij ook ontspanning' 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 4