AJAX TEGEN AZ '67 1 Ajax tegen AZ '67. Dat betekent een duel tussen de regerend landskampioen en de trotse ranglijstaanvoerder. Een wedstrijd tussen twee clubs die op de eredivi sieladder vijf punten van elkaar verwijderd staan. Een confrontatie van twee formaties die met hun eigen problemen momenteel in verschillende werel den leven. Enkele verschillen? Ajax maakt dit seizoen tot nu toe een onzekere indruk en behaalt wisselvallige resultaten. AZ '67 is overdonderend gestart, lijkt geen mo ment van plan van de goede lijn af te wijken en verspeelde dan ook nog geen punt. Doelpunten maken gaat zowel Ajax als AZ '67 goed af. Een opmerkelijk verschil tussen beide teams schuilt ech ter in het aantal tegendoelpunten dat de verdedigingen moesten incasseren: AZ '67 slechts zeven, Ajax maar liefst achttien. Typerend voor Ajax is het dat de Amster dammers veertien dagen geleden in het Zuiderpark drie keer scoorden, maar desondanks van FC Den Haag verloren. De 4-3 nederlaag onderstreept de kwetsbaarheid van Ajax' defensie. Dat mag vreemd genoemd worden omdat de rood-witte brigade in verdedigend op zicht veel minder met blessurepech is geconfronteerd dan de aanval, die vele weken Piet Hamberg en Tscheu la Ling moest missen (en wellicht nóg zal moe ten missen). Het vertrek van Ruud Krol heeft blijkbaar een grote bres geslagen in het organisa- Keje Molenaar tievermogen van de Ajax-verdediging. De Deen Steen Ziegler, die als opvolger van Krol werd aangetrokken, mag dat overigens niet aangerekend worden. Ziegler is een ander soort libero en heeft de afgelopen weken wel degelijk bewezen dat hij van groot nut is voor Ajax. Het teleurstellende aantal van achttien tegendoelpunten in acht competitiewedstrij den moet zeker niet op de Deen afgeschoven worden. AZ '67 heeft zo zijn eigen problemen. Die liggen, lijkt ons, vooral buiten het veld. Het probleem van trainer Georg Kessler heet Kees Kist. De topschutter is het seizoen ongelukkig begonnen met blessures. Zijn grootste pech was echter ongetwijfeld dat AZ '67 zich ontwikkelde tot een soepel draaiende machine, terwijl hijzelf vanaf de kant moest toezien. Never change a winning team, luidt een bekend Engels spreekwoord. AZ-trainer Kessler, hoewel Duits van origine, kent Ceintuurbaan 105, tel. 020-724063 Elke vrijdag zaterdag en zondag zorgt het trio THE SMOKINGS'voor 'ouderwetse' muziek en gezelligheid bij uw borrel of diner-dansant! Kom bij ons uw feestje vieren! Bruiloften, recepties en partijen verzorgen wij in onze gezellige zalen met bar eventueel geheel verzorgd èn speciale populaire prijzen geen zaalhuur Reservering gaarne gewenst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 3