Bericht van de F-side Klaas Molenaar het seizoen 1978-1979 was dat 8127 en in 1977-1978 trok Ajax gemiddeld 7216 mensen bij competitiewedstrijden. Deze cijfers zijn exclusief seizoenkaarten houders, donateurs en leden. Inclusief deze mensen zijn de cijfers 1979-1980: 14.000; 1978-1979: 11.500 en 1977-1978: 9500. Opmerkelijke feiten, vooral wan neer men bedenkt dat de media maar blijft beweren dat de publieke belangstel ling afneemt. Ajax heeft die ervaring gelukkig niet. Maar het kan natuurlijk altijd beter. De club doet z'n best Tijn Middendorp Beste mede-Ajacieden, Zoals u doorgaans gewend bent opent Tijn Middendorp het programmablad met een relaas over Ajax. Vandaag wil een Ajax-supporter op de F-side zich eens laten ontvallen hoe volgens hem de buitenban over de F-side denkt en hoe de gemid delde sfeer bij wedstrijden is. De F-side is een groep Ajax-supporters tussen de 16 en 28 jaar die iedere week met Ajax meegaat, zowel uit als thuis. De mensen die niet met deze jongens durven of willen optrekken hebben vaak vooroordelen. Zo heb ik vaak horen zeggen dat de mensen niet op de F-side willen staan, omdat zij anders met een fietsketting behandeld worden, of dat ze klappen krijgen. Om dit fabeltje, dat door de jaren heen gekweekt is, uit de wereld te helpen, schrijf ik dit stukje. Bij uitwedstrijden vertrekt men meestal met zo'n man of 200 vanaf het Centraal Station. De F-side supporters worden dit seizoen op een gewone manier door de Spoorwegrecherche in de trein behandeld. Er wordt een dolletje gemaakt, er wordt gelachen, kortom er is een band. Nu wil de sfeer nog wel eens omslaan wanneer de F-side wordt opgevangen in de plaats waar Ajax speelt. Daar staan dan gehelmde jonge onervaren politie-agen- ten die bij het minste geringste de wapenstok hanteren. Ik zeg van de kant van de F-side dat er bij ons ook wel fouten gemaakt worden, maar door een taktvoller optreden van de politie aldaar zouden de excessen tot een minimum beperkt kunnen worden. Ik wil niet datgene opsommen wat is gebeurd maar wel proberen aan te duiden dat als er iets gebeurt: er schuld is van twee kanten. Ook schrijf ik dit om de denkwijze ten opzichte van de F-side te veranderen. De F-side heeft zich het afgelopen seizoen goed gedragen en het bestuur heeft z'n waardering voor de steun ook laten blijken. Zo werd de F-side ondermeer in staat gesteld de spelers te feliciteren met het behalen van het kampioenschap. De F-side is helemaal maf van Ajax en met deze zin wil ik alle mensen uitnodigen om eens een kijkje te komen nemen op de F-side. Een goede sympathieke Ajax-supporter is bij een F-sider een vriend. Een Ajax-supporter Klaas Molenaar, de penningmeester van AZ '67, in Voetbal International: 'We zijn nu acht jaar bezig. Als ik naar het totale resultaat kijk, dan ziet dat er niet slecht uit. Waarmee ik niet wil zeggen dat we geen fouten gemaakt hebben. Oh nee! Onderweg hebben we heel wat lekke banden opgelopen. Intussen zijn die ge plakt. We hebben ons soms te snel door 'het moment' laten leiden. Korte termijn werk. Gepaard gaand met veel spektakel. Aanvankelijk werden er door ons uitspraken gedaan die achteraf beschouwd te hoog gegrepen waren. Ik denk dan even aan ons eerste vijf-jaren-plan. Maar het is wel 'ns nodig om wat te roepen We maken er geen saaie troep van. We zeggen gewoon pittige dingen en dat trekt de aandacht.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 17