T. v. STEEN REKLAME Belangstelling Heeft, wat reklame betreft, ook oog voor uw zaak. Wij verkopen: stickers, T-shirts, relatiegeschenken, katoenen draagtassen, bowlingshirts, etc, etc. ZANDVOORTTEL. 02507-14986 Buiten alle problemen rond de veelheid blessures en tegenvallers als de wedstrijd tegen FC Den Haag waarbij de veelheid scheidsrechterlijke dwalingen uiteinde lijk het resultaat bepaalde zit het Ajax ook niet mee in het EuropaCup 1-toernooi. Het Duitse voetbal in het algemeen en het spel van Bayern München in het bijzonder kent weinig geheimen. Velen kunnen iedere zaterdag via de televisie getuige zijn van Bundesliga-wedstrijden en zeer vaak is Bayern München te bewonderen. Op z'n zachtst gezegd een niet geringe tegenstander voor Ajax maar op voorhand kansloos voor overleving is overdreven. Verrassingen in het voetbal zijn legio. Bovendien heeft het Nederlands elftal, zij het in een vriend schappelijk partijtje, bewezen de Duitsers aardig in bedwang te kunnen houden. Veel zal afhangen van de vorm van de dag, de toevalligheden, de factoren pech en geluk en andere onberekenbare zaken. Iedere wedstrijd is weer anders en elke ontmoeting staat op zich. Geen enkele ploeg is onverslaanbaar en duidelijk is dat Bayern München de te kloppen ploeg. Zoals AZ '67 dat vanavond is want iemand zal de Alkmaarders toch eens tot stoppen moeten dwingen in hun drang naar het binnenhalen van winstpunten. Acht wedstrijden geen enkele verliespunt mag er zijn. Er is althans niemand die de mensen uit Noord-Holland kan bijhouden. Ajax staat tot vanavond ruim achter en dus zal het een ieder duidelijk moeten zijn dat alleen winst voor Ajax de spanning in de competitie weer kan terugbrengen. Een gelijkspel zal door de Alkmaarders als winst worden uitgelegd omdat één der concurrenten tenminste niet dichterbij is gekomen terwijl een overwinning van AZ '67 de afstand met Ajax op zeven punten brengt. Wel erg veel ondanks dat er dan nog 25 competitiewedstrijden zijn te spelen. Aan de andere kant heeft de nivellering van krachten er wel voor gezorgd dat iedere week weer verrassende uitslagen zijn te verwachten. Zoals in West-Duitsland en Engeland ook het geval is, is het mogelijk dat de onderste club van de bovenste kan winnen. Een ideale situatie voor het voetbal in z'n totaliteit. Het moet eigenlijk de mensen weer naar de tribunes lokken. Maar helaas gebeurt dit te weinig. Veel wedstrijden spreekt de mensen niet meer aan. Incidenteel ontstaat nog wel eens die voetbalkoorts. Niet alleen nu tegen AZ '67 is men nog wel bereid voor het voetbal warm te lopen maar ook voorde uitwedstrijd van Ajax tegen Bayern München bestaat een niet geringe belangstelling. En dan opvallend veel bij mensen die het voetbal wel volgen maar zelden een Ajax-wedstrijd bezoeken. Blijkbaar geeft een wedstrijd als Bayern München-Ajax veel mensen toch nog wel die prikkel relatief veel tijd en geld te besteden om de ontmoeting bij te wonen. Maar om in een weekeinde veel minder tijd en geld te besteden voor vaak ook leuke wedstrijden in de vaderlandse competitie, komt minder snel in gedachten op. Het is een gegeven waar we het maar mee moeten doen. Ajax zal buiten Amsterdam nog wel voor veel publiek zorgen, ongeacht de positie op de ranglijst. In het eigen stadion zal het bordje 'uitverkocht' niet snel gebruikt behoeven te worden. Het gaat evenwel toch de goede kant op qua publieke belangstelling. Het vorig seizoen kende Ajax een gemiddeld aantal betalende bezoekers bij competitiewedstrijden van 10.365. In

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 16