W. W. WASSENAAR Sigarenmagazijn en Tijdschriftenhandel Voorverkoop Ajax Enorme sortering pijpen Hoogstraat 32, Abcoude, telefoon 02946-1664 sterke wisselspelers te bezitten om hoe dan ook te blijven presteren. Vooral bijblijven in deze competitie is een eerste vereiste temeer ook daar blijkbaar AZ '67 de competitiewedstrijden moeiteloos verwerkt en met enige trots wijzen naar hun riante positie op de ranglijst. Dat kan binnenkort (18 oktober) wat worden wanneer Ajax en AZ '67 elkaar treffen voor de competitie. Het wordt ongetwijfeld een 4-punten wedstrijd waarbij de noodzaak van winnen voor Ajax erg groot wordt. De huidige competitie zal ongetwijfeld uiterst boeiend worden. De ver schillen in kracht zijn erg kleinen de kopgroep bestaat al lang niet meer alleen uit AZ '67, Feyenoord of Ajax zoals dat eertijds altijd het geval was. Ook PSV en FC Twente lieten regelmatig van zich horen maar verrassingen zijn nu wekelijks mogelijk waarbij in feite op dit moment alleen AZ '67 geen krimp geeft bij het binnenhalen van winstpunten. Bij de rest weet je het eigenlijk vooraf nooit. Ajax vergaloppeerde zich volledig op eigen terrein tegen Wageningen, Feyenoord verslikte zich thuis tegen Roda JC waartegen FC Twente in Kerkrade volledig de mist in ging. PSV laat het onverwachts tot nu toe wat afweten maar de mensen uit Eindhoven zullen zich zeker in de komende weken herstellen en een hogere positie op de ranglijst gaan innemen. Naast de reeds genoemde clubs bestaan er een aantal outsiders, clubs die elke week voor verrassingen kunnen zorgen en die ook zo graag Europees voetbal willen spelen. FC Utrecht speelt dat al maar ziet dat graag gecontinueerd maar ook MVV en Roda JC hebben ambities in die richting. Zo bestaat er in de eredivisie een kopgroep van ongeveer zes tot zeven clubs die strijden om ereplaatsen en daarbij behorend Europees voetbal. Weke lijkse spannende ontmoetingen zijn hiervan het gevoldg en dat is alleen maar in het belang van het voetbal inz'n totaliteit. Het gaat Ajax qua blessures niet voor de wind. Tegen FC Groningen maakte Wim Kieft een ongelukkige sliding met een blessure tot gevolg en enige tijd op non-aktief. Ook Van Geel en Ziegler haalden tegen FC Groningen de eindstreep niet en het is maar de vraag of beiden heden weer beschikbaar zijn. Het rijtje langdurige blessures wordt maar niet minder. La Ling liet zondag jl. nog op zich wachten, Hamberg idem, evenzo EdoOphof, Sjaak Storm een handblessure, Holshuyzen heeft nog krukken nodig om zich te ver plaatsen, kortom op het gebied van blessures zit Ajax nog lelijk in de hoek waarde klappen vallen. Het risico van het vak maar wel erg vervelend. Het echte Ajax, zoals Leo Beenhakker dat noemt, zal dan ook vandaag niet op het veld verschij nen. Hetgeen overigens geen belemmering mag zijn de tweede ronde voor Euro pa Cup 1 zeker te stellen na de 0-2 winst in Albanië. Zodat wij reikhalzend kunnen uitkijken naar de volgende tegenstander van Ajax in deze Europa Cup-strijd. Op 22 oktober en 5 november worden de uit- en thuiswedstrijden verwerkt. Hopelijk dat Ajax tegen die tijd van enige blessures is verlost. Om zodoende verder te komen in het Europees avontuur. We moeten het beste er maar van hopen Tijn Middendorp De HAARVERZORGER van bekende personalities Internationaal prijswinnaar met allround Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 medewerkers Voorverkoop Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 5