W. W. WASSENAAR FC Groningen uit Groningen Sigarenmagazijn en Tijdsohriftenihandel Voorverkoop Ajax Enorme sortering pijpen Hoogstraat 32, Abcoude, telefoon 02946-1664 FC Groningen maakt dit seizoen zijn rentree in de eredivisie na zes seizoenen vertoeft te hebben in de eerste divisie. In de afgelopen competitie werd de formatie van trainer Theo Verlangen royaal kampioen van de eerste divisie. In 36 wedstrijden werden 57 punten verzameld. De Groningers sloten het seizoen af met de doelcijfers 79—21In eigen haven werd alleen van Wageningen, de winnaar van de nacompetitie, verloren. Topscorer van FC Groningen was in de afgesloten competitie Peter Houtman, die 23 doelpunten achter zijn naam schreef. Datzelfde aantal maakte de aanvaller ook in het seizoen 1977-1978 voor de noordelijke club. Feyenoord lijfde Houtman daarna in. Zonder veel succes, want halverwege de competitie 1978-1979 trokken de Rotterdammers Jan Peters van FC Den Bosch aan en werd Houtman over gedaan aan Club Brugge, dat ook weinig plezier beleefde aan de spits die blijkbaar alleen bij FC Groningen succes heeft. Peter Houtman keerde vorig seizoen terug bij de Groningers en scoorde er vervolgens weer lustig op los. Deze competitie heeft hij inmiddels vier goals gescoord. Doelman Azing Griever was verleden seizoen de minst gepasseerde doelman van de eerste divisie en zelfs van het gehele betaalde voetbal. Slechts 21 doelpunten moest hij toestaan. Onlangs was Griever overigens minder succesvol. In de thuiswedstrijd tegen AZ '67 liep de 35-jarige keeper een voetblessure op waar door hij voor enkele weken uitgeschakeld is. FC Groningen, dat in de voorbije voetbaljaargang in het Oosterpark gemiddeld ruim 9000 toeschouwers trok, is opgericht op 16 juni 1971. De club is voortge komen uit GVAV en Rapiditas. De hoogste plaats die de Groningers als GVAV ooit in de eredivisie bereikten was de zesde positie in het seizoen 1967-1968. Trainer is Theo Verlangen, die in het verleden onder meer werkzaam was als hulp-coach bij Feyenoord. Zijn sélectie omvat de volgende spelers: Bakker, Bloemberg, Boer, Brouwer, Bults, Van Dijk, Dijkstra, Griever, Hendriks, Hiddink, Houtman, Keukens, Koeman, Van Loon, Loves, Mulder, Ploeger, Swanenburg, Timesela, Veldmate, Voogd en Waalderbos. Uitblinker van vorig seizoen was voorstopper Wally Waalderbos, die ooit bij Go Ahead Eagles getraind heeft onder de huidige Ajax-coach Leo Beenhakker. In het weekblad Voetbal International zei Waalderbos deze zomer dit: 'Leo Beenhakker was een leuke trainer, maar hij had geen overwicht. Even later vloog hij er uit; toen kwam Wiel Corver.' Pikante woorden. FC Groningen heeft niet zoveel eigen kweek-spelers in zijn topformatie. Dat komt wellicht doordat talenten in het verleden snel weggekocht werden door rijkere clubs. In dit verband zijn Hugo Hovenkamp (AZ '67), Erwin Koeman (PSV), Ab Gritter (FC Twente) en Jaap Bos (FC Twente) sprekende voorbeelden. De HAARVERZORGER van bekende personalities Internationaal prijswinnaar met allround Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 medewerkers Voorverkoop Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 5