fó/ótc tyeóraxefó PETIT-RESTAURANT Dion Amstelveenseweg 143, Amsterdam, Telefoon 020 - 724091 Eigenaar J. H. de Sterke WIE DE JEUGD HEEFT... Toen ik vorige week zaterdag op het punt stond het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, kwam iemand op mij af met de vraag hoe Ajax aan die twee jeugd spelers (Kieft en Rijkaard) is gekomen. Nog voor ik iets kon zeggen, zei de man: 'Wanneer die twee straks toch niet goed genoeg blijken te zijn voor Ajax, stuur ze dan maar naar Deventer. Wat een voetballers En hoofdschuddend liep de man weg in de massa. Ik riep hem nog na om daar maar niet al te vast op te rekenen. Hij zal het waarschijnlijk niet gehoord hebben. Onderweg naar huis vroeg ook een verslaggever via de radio aan Leo Beenhakker over het jeugdig talent. De melding dat de Ajax-trainer zonder schroom durfde te zeggen dat de reporter nu twee talenten heeft gezien, maar dat er nog zo n stuk of zes van een dergelijk kaliber onderweg zijn, moet de man toch even met de ogen hebben doen knipperen. Maar Beenhakker beseft ook wel degelijk dat talent moet worden gekoesterd en dat talent zo snel kapot gemaakt wordt wanneer niet op de juiste wijze de jonge voetballers worden begeleid. Niet alleen op het gebied van voetbal, maar ook van de studie. Terecht stelt Leo Beenhakker dat er meer belangrijke zaken zijn dan alleen voetballen; zoals school, studie, diploma's halen. Studie en topsport gaan wel degelijk goed samen wanneer maar de juiste vorm wordt gekozen. Al jaren kent Ajax een Studie- en Begeleidingscommissie. Deze is niet meer weg te denken in de organisatie van Ajax. Van onschatbare waarde. Daarnaast een uitstekende technische begeleiding, waardoor bij de Ajax-jeugd een enorme motivatie bestaat om het hoogste te bereiken. En zo kan het ge beuren dat spelers van 17 jaar op die leeftijd reeds debuteren in het topvoetbal. Maar denk niet dat zoiets vanzelf komt. Daar is reeds jaren geleden naar toe gewerkt onder de bezielende aanvoering van dezelfde Leo Beenhakker. Na jaren van hard werken op alle fronten, wordt nu voorzichtig geoogst. Vooral voorzichtig en niet overhaast of geforceerd. Eén zwaluw maakt nog lang geen zomer. Kieft en Rijkaard staan slechts aan het begin en hun doorbraak kan nooit in één wedstrijd een feit zijn, maar Ajax laat wel even zien aan vriend en vijand wat er in huis is. En zij niet alleen. Frank Janssen verscheen plotseling ten tonele in de bekerfinale tegen Feyenoord in het vorig seizoen. Ook een voorbode omtrent wat Ajax uit de eigen jeugd kan putten. Allemaal vreselijk jong, erg kwetsbaar en wat dies meer zij, maar toch zal van daaruit het talent moeten komen. Géén enorme transferbedragen, géén grote risico's, maar gewoon het eigen talent op z'n minst de kans geven zich op het hoogste niveau te manifesteren. Welnu, Ajax is daar zeer druk mee bezig. Eerder is al gememoreerd dat vijf spelers De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 5