li Café 'Bobby Haarms' AGAM AMSTERDAM BV MERCEDES-BENZ Ga na je hobby een pilsje drinken bij Til en Bobby Utrechtsestraat 6, Amsterdam Telefoon 020-231914 twee wedstrijden goed speelt en boven de middelmaat uitsteekt, wordt niet zelden direct beschouwd als een vedette-in-spé. Velen zijn er aan kapot gegaan dat ze werden betiteld met fraaie bijnamen als 'de nieuwe Cruijff'. Ajax moet Willem Kieft, en al zijn andere talenten, koesteren als een kostbaar bezit en langzaam rijp maken voor een jarenlange hoofdrol in Ajax' topteam. Willem Kieft is gelukkig een type voetballer dat niet overloopt van kapsones. Dat blijkt wel in het interview dat Dick van Gangelen afgelopen zaterdag met hem had in Het Parool. Daarin zegt de 17-jarige aanvaller onder meer: 'Waarom zal ik zeggen: hier ben ik Want ik ben nog helemaal nergens. Ja, ik heb een paar doelpunten gemaakt, maar wat zegt dat nou helemaalNiets toch?' Van Gangelen concludeert dan ook: 'Hij zal de laatste zijn om zichzelf op de borst te kloppen. En hij weet nu al hoe moeilijk de weg naar de top is.' Waarna een citaat van Kieft volgt: 'We werden met een man of twintig, dertig aangenomen toen ik tien jaar was. Maar van de groep zijn alleen Eric Herings, die nu bij de A-junioren speelt, en ik nog over. Alle andere jongens zijn weg. Gewoon, omdat ze het niet konden opbrengen. Want je moet er veel voordoen en er minstens even veel voor laten.' Niet alleen Kieft stond zaterdagavond in Deventer in de schijnwerpers van de publiciteit. Ook Frank Rijkaard, eveneens nog maar zeventien lentes tellend, pikte een doelpunt mee. In meer dan een opzicht kan Ajax dus terugkijken op een geslaagde competitiestart. De fans rekenen op een even succesvol vervolg tegen Roda JC, dat vanavond in De Meer te gast is. Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen f voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 186, telefoon 458151

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 4