ineken L Smds het Amsterdam 700 tournooi is de goede traditie ontstaan, jaarlijks een internationaal voetbaltournooi te organiseren in Amsterdam. Elk jaar weer is dit tournooi een inspirerende opening van het nieuwe voetbalseizoen. Dit jaar zijn de organisatoren er in geslaagd wel heel sterke teams in het veld te brengen. De kampioen van West-Duitsland. de kampioen van Europa, de kampioen van Nederland en de club die met Ajax tot het laatste weekend van de afgelopen vaderlandse competitie heeft gestreden om de titel. Dit kan enkel resulteren in een aantal zeer spannende wedstrijden. Ik hoop dat vele voetballiefhebbers uit onze stad en van buiten Amsterdam in de gelegenheid zullen zijn dit tournooi bij te wonen. Ik wens alle teams veel succes! Dan wordt het wéér een goed tournooi. De Burgemeester van Amsterdam, W. Polak Dit grote voetbaltournooi werd o.m. mogelijk gemaakt door de financiële garantie van Heineken en Sony. i Het tournooi der kampioenen zou je Amsterdam 705 kunnen noemen. Nottingham Forest, de winnaar van de Europa Cup I, met alle Engelse en Schotse internationals o.l.v. Brian Clough opent het 6de tournooi tegen runner-up A.Z. '67. Laatstgenoemde op papier misschien de mindere, maar de Noordhollanders namen 3x deel aan ons tournooi, haalden steeds de finale en sleepte 2x de hoofdprijs in de wacht. Ditmaal staan ze evenwel voor een moeilijker opgave. Een interessant openingsduel derhalve. Ajax - Bayern München, twee landskampioenen tegen elkaar, oude bekenden, altijd bereid er stevig tegenaan te gaan. Dat de Duitsers met o.a. EK-ster Karl Heinz Rummenigge er nooit een grapje van maken, demonstreerden zij vorig jaar in de afscheidswedstrijd van Johan Cruyff, waarvan het resultaat nog menig Ajaxied zwaar op de maag ligt en ook bij het Amsterdamse publiek om revanche vraagt. De verschillende nieuwe aankopen van deze sterke deelnemers zullen het Amsterdam 705 tournooi'zeker aangrijpen om hun coaches, de pers en het publiek het bewijs te leveren dat ze hun plaats waard zijn. Met U hopen wij wederom van een sportief en spannend voetbal-weekend te genieten! organisator. Jack H. van Zanten. Opnieuw van harte welkom in het Olympisch Stadion, dat uiteraard ook dit jaar de plaats is, waar de vier uitverkoren clubs van het tournooi 705 elkaar zullen treffen. Het buitenlandse deel van het voetbalmenu, dat onze Stichting u op twee avonden aanbiedt, heeft zowel in eigen land als op de Europese velden een reputatie verworven die respect afdwingt. Bayern München en Nottingham Forest behoren tot de zeer selecte kring van internationale topclubs. Beide deelnemers hebben dat door hun prestaties in het afgelopen seizoen - respectievelijk kampioen van de Bundesliga en winnaar van Europa Cup I - op overtuigende wijze nog onderstreept. Ik mag er dan ook van uitgaan, dat onze organisator Jack van Zanten er in is geslaagd een ouverture voor het seizoen 1980 -1981 samen te stellen, die kwalitatief thuis hoort in de reeks van "700" tournooien, waarmee- zoals bekend mag worden verondersteld - in 1975 is begonnen. De Nederlandse vertegenwoordigers Ajaz en AZ '67 behoeven mijnerzijds geen nadere toelichting. Nationaal zijn ze de laatste jaren felle concurrenten - een extra attractie voor het tournooi - en internationaal staat Ajax nog altijd hoog genoteerd. Als voorzitter van de Stichting Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam hoop ik, dat aflevering "705" van de reeks ook het kwaliteitsvoetbal, de spanning en ontspanning zal bieden, waarvoor de toeschouwers komen. Ik heet u allen - in het bijzonder de tienduizenden vaste klanten - nogmaals hartelijk welkom en wens u gaarne het plezier toe, dat u van uw bezoek aan Amsterdam en het Olympisch Stadion verwacht. Voorzitter Stichting Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam S.C. Bakkenist

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 3