Jansen Schilders bv De competitie en de Europa Cup stonden aanvankelijk boven de nationale bekerstrijd, maar nu één daarvan lijkt weggevallen, is er weer plaats voor de ander. En zolang Ajax een topclub is, is er in De Meer plaats voor topvoetbal. Het begin is geweest, wij gaan door met de strijd. EUROPA CUP VOETBAL VERZEKERD Het zijn zware tijden voor de club. De Engelse weken zijn slopend voor het elftal. Iedere keer weer wordt van de spelers een topprestatie verlangd en niet ontkent kan worden dat men niet alles doet om het gewenste resultaat te behalen. Dat iedere wedstrijd niet altijd even succesvol is weet u inmiddels. Maar ondanks de enkele verliezen staan daar zoveel goede prestaties tegenover dat voorlopig het elftal nog op alle fronten meestrijdt. En dat kan van niemand anders gezegd worden! In ieder geval speelt Ajax het volgend seizoen weer Europa Cup voetbal. Voor het 15e jaar in successie. Toch wel iets om even bij blijven stil te staan. Wie kan bogen op een dergelijke unieke prestatie? Wie durft nog te zeggen dat Ajax niets bijzonders is in de voetbal wereld? Klasse laat zich niet verloochenen en zolang Ajax die bezit zal de club zich blijven bewegen in de hoogste regionen van het inter nationale voetbal. Uiteindelijk wordt de beste ploeg altijd lands kampioen. Het ziet er naar uit dat Ajax het dit jaar weer gaat maken en de negentiende landstitel gaat behalen. Maar nog niets is beslist. Er moeten altijd nog vier wedstrijden gespeeld worden en wie zegt dat drie punten voorsprong in deze fase van de competitie voldoende is om de titel te behalen. Er gebeuren soms gekke dingen in het voetbal. Maar de kansen zijn na het afgelopen weekeinde zeker gestegen. De competitie is niet het enige wat onze aandacht trekt. Straks wacht het elftal de herkansing tegen Nottingham Forest, te beginnen met een 20 achterstand maar ook die is niet onoverbrug baar. Er zijn wel grotere achterstanden weggewerkt. Verder valt er niets over te zeggen. In deze allesbeslissende ontmoeting zal het resultaat van veel kleine dingen afhangen. Vooral van belang is de vorm van de dag, hoe snel valt de eerste goal, het moet ook een beetje Sigarenmagazijn J. STROOBER Gerenstein 514, 1103 AV Amsterdam Telefoon 907745-990513 Haarlemmerweg 25, Amsterdam, telefoon 020-842281 Na 18.00 uur: 02990-27159 Voorverkoop Ajax- en Olympisch Stadion Inleveradres Lotto, Toto en Super Trio 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 5