Jansen Schilders bv Sigarenmagazijn J. STROOBER Haarlemmerweg 25, Amsterdam, telefoon 020-842281 Na 18.00 uur: 02990-27159 Voorverkoop Ajax- en Olympisch Stadion Inleveradres Lotto, Toto en Super Trio elftal ieder jaar weer de kans krijgt verder te groeien en te ontwikkelen en steeds daar onherroepelijk wel weer eens vanaf te vallen. Maar dat is iets waar de weer een streepje verder komt om uiteindelijk die zo begeerde top te halen om club wel ervaring in heeft. Kijk naar Hamburger SV en Real Madrid, vooral die laatste. Beiden zijn door diepe dalen heen gegaan. Alleen Nottingham Forest is een nieuweling op weg naar de internationale top. Ajax is overigens nooit erg ver gevallen, gezien het feit dat de club al veertien seizoenen in successie Europees voetbal ispeelt. En ongetwijfeld zal de naam Ajax het volgende seizoen weer voorkomen in één der Europa Cup-toernooien. Een niet weg te denken naam in het internationale voetbal. De dub heeft in al die jaren een reputatie opgébouwd die z'n weerga niet kent, mede ook door die veelheid van spelers welke in Ajax gespeeld hebben, maar om welke reden dan ook, bij andere clubs in Nederland en zelfs in Europa successen behalen. Eenmaal in Ajax te hebben gespeeld komt een speler altijd wel goed terecht. De naam Ajax kent een ma^isdhe kraöht in de voetbalwweréld en het verplicht de club ieder jaar weer opvallende prestaties te verrichten. Dat gaat niet vanzelf. Daar komt ontzettend veel bij kijken. Het is bepaald niet alleen maar veel geld uitgeven om spelers te kopen. Een goed elftal is niet te koop. Een goed voetballend elftal wordt gekweekt over een langere periode. Ajax is daar dit moment druk mee bezig. Op een manier die aanspreekt: spelers opleiden vanuit de eigen jeugd. En met succes: Guido Pen, Ton Blanker, Johnny Holshuyzen, Sjaak Storm. Natuurlijk zijn deze jongens er nog lang niet maar het zijn toch jonge spelers uit de eigen school die op z'n minst een kans krijgen aan het grote werk mee te doen. De enige manier om het vak te leren. Ajax is duidelijk op de goede weg, met het vizier volledig gericht op de toekomst mét als doel de continuering van het bedrijven van topvoetbal op internationaal niveau!!! WIE? WAARHEEN? Het stond in de krant: Tomislav Ivic gaat naar Anderlecht, Jan van Beveren is rond met Olympique Marseille, Eugene Marijnissen gaat het liefst naar Roda JC in plaats van naar AZ '67, Arsenal en Manchester United willen Ben Wijnstekers, PSV loert op Hans Bouwmeester. En zo zouden we bladzijden door kunnen gaan Tijn Middendorp Gerenstein 514, 1103 AV Amsterdam Telefoon 907745-990513

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 9