ll AGAM AMSTERDAM BV MERCEDES-BENZ van Kaalheide een anti-climax. Nooit, nee nooit hadden de Amsterdammers de 1 - 4 voorsprong die ze creëerden uit handen mogen geven. Een andere teleurstelling voor de fans was natuurlijk afgelopen zondag de competitie- nederlaag bij datzelfde Roda JC, die volgde op het eveneens niet denderende gelijkspel in het Olympisch Stadion tegen Feyenoord (1 - 1). Roda JC bezorgde Ajax voor het eerst sinds maanden twee verliespunten. De uiteindelijke 2-1 had zelfs dramatische vormen aan kunnen nemen als de Limburgers niet zo nonchalant met de kansen waren omgesprongen. De conclusie kan, na deze opsomming van tegenvallende prestaties van Ajax in de afgelopen veertien dagen, niet anders zijn dan dat de hoofdstedelijke formatie in een moeilijke fase van het seizoen zit. Wie weet lukt het vanavond om de draad van het succes weer op te pakken. In elk geval speelt Ajax nog mee op drie fronten, ondanks de hierboven gesignaleerde inzinking. In Strasbourg heeft Ajax volgens de „kenners" geen uitgesproken sterke tegenstander. Wij willen daar graag aan toevoegen: wèl een slimme tegenstander. Trainer Gilbert Gress van de Franse kampioen blijkt een tactisch meesterbrein dat met goed uitgedachte zetten tegenstanders in verlegenheid weet te brengen. Zijn inlichtingen over Ajax zou Gress overigens ondermeer gekregen hebben van Kees Rijvers, de bij PSV vertrokken trainer. Een saillant detail. Een voordeel van Ajax' matige prestaties van deze maand schuilt mogelijk in het feit dat de spelers geen last hebben van onderschatting van de tegenstander. Iedereen staat weer met beide benen op de grond, voorzover sommige spelers althans het contact met de aarde hadden verloren door de schitterende reeks prestaties. Niets is zo snel vergeten als succes, aan Ajax daarom vanavond de taak tegen Strasbourg zijn aanhang van een nieuw triomfantelijk gevoel te voorzien. AJAX 80 JAAR Het zijn momenteel drukke tijden voor de club. Sportief gezien vallen de komende weken belangrijke beslissingen. Niet alleen voor het eerste elftal maar voor alle teams van Ajax. De C-l juniores hebben hun kampioenschap al binnen waarbij te verwachten is dat zij niet alleen de hoogste eer zullen opstrijken. De Ajax-jeugd doet het grotendeels weer erg goed. De seniores-amateurs laten het dit jaar evenwel wat afweten en over de prestaties van het eerste elftal alsmede de verrichtingen van het C-team bent u reeds eerder geïnformeerd. Het totaalbeeld is zeer positief te noemen wat prettig is in een jaar Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen H voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 186, telefoon 458151 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 4