RUUD KROL EN WIM JANSEN Twee spelers die in het verleden vaak hoofdrollen vervulden in de duels tussen Ajax en Feyenoord ontbreken vanmiddag in het Olympisch Stadion. U zult op de grasmat tever geefs speuren naar Ruud Krol en Wim Jansen. Krol liep afgelopen zondag tijdens FC Utrecht - Ajax tegen zijn derde gele kaait op, Hoewel de straf die daarop volgde bij het ter perse gaan van deze woorden nog niet bekend was, was iedereen begin deze week overtuigd van een schorsing van mini maal één wedstrijd. Ajacied Cees Zwamborn kreeg immers na drie gele kaarten zelfs drie wedstrijden schorsing en ontbreekt daarom ook in de topper tegen Feyenoord. Wat Wim Jansen betreft: de enig overge bleven Feyenoorder die de gouden jaren van de Rotterdamse club beleefde, is vorige week zondag uitgeluid tijdens en na Feyenoord Excelsior. Het heeft er alle schijn van, dat er geen zegen rust op „afscheidswedstrij- den", want net als Johan Cruijff vertrok Jansen met een nederlaag. Excelsior bla meerde Feyenoord via een 0-4 overwin ning in De Kuip. Zoals Bayern München in een duel met Ajax het „adieu" van Cruijff verknalde: 0 - 8 in het Olympisch Stadion. Jansen en Cruijff zullen overigens binnen kort bij één en dezelfde Amerikaanse for matie te bewonderen zijn, nl. de Washington Ruud Krol Diplomats. In diverse dagbladen lazen we de volgende uitspraken rond het afscheid van Wim Jansen: „Nu het eenmaal zover is, heb ik er zeker geen spijt van dat ik dit heb doorgezet. Ik heb er heus wel lang over nagedacht. Maar echt, ik verdwijn absoluut niet met bloedend hart. Ik ben eerder een beetje opgelucht. Ik heb er eerlijk gezegd veel zin in om naar Amerika te gaan. Dat stond al jaren op mijn verlanglijstje: na mijn carrière nog eens een paar maanden rond te kijken in dat land. Nu kan ik dat combineren met mijn voetbal." (Jansen in het AD) „Ik volg een bepaald ritueel vóór de wedstrijd. Ik blijf bijvoorbeeld zo lang mogelijk in bed liggen. Als ik opsta moet ik meteen op pad kunnen. Tactische besprekingen, om kleden, de warming-up en dan begin je. Dan voel ik me pas wat meer op mijn gemak. En ook na de wedstrijd blijf ik me concentreren. Meestal op de dingen die je verkeerd hebt gedaan." (Jansen in Trouw) „Het besluit om er bij Feyenoord een punt achter te zetten, heb ik eigenlijk al snel na het begin van dit seizoen genomen. De reden hiervoor laat ik maar in het midden. Er is De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel. 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 16