AJAX VITESSE Waterman Sport Wij hebben alles voor uw sport! 0 ra Sumatrastraat 37, telefoon 350259 0 Winkel Edenhal, telefoon 949884 0 TEGEN Sommige publiciteitsmedia maakten er in de afgelopen weken al melding van: „Ajax vermoeit", „Ajax slaapt in" en meer 'berichten van die aard. Nu de Amsterdammers steeds meer afstand nemen van de rest van de eredivisie- ploegen van Nederland begint er een geluid op te borrelen, waarin men vreest voor eenzijdigheid aan de top van de voetballadder. Maar dat is dan toch een verdienste van Ajax zelf en tevens te wijten aan het feit dat de concurrentie om beurten kostbare punten verspeelt. „fnsukkeling" is voor een ieder die ge makkelijk heerst, een aanwezig en groot gevaar, maar de rechtgeaarde topper blijft zelfs dan overeind. En voorlopig zijn wij zo brutaal om er vanuit te gaan dat Ajax op dit moment zeker zo'n topper is. Want wat niet mag worden vergeten, is dat alle ploegen in Neder land, na de moeizaam op gang gekomen tweede speelhelft van deze competitie, op een betrekkelijk rustige manier in hun vorm hebben kunnen groeien. Ajax daarentegen heeft mid-weeks gespeeld en dat vreet hoe dan ook in op de spelers. Bovendien, hoe nadrukkelijker de leider en dat geldt niet alleen voor de sport - hoe groter en heftiger de weerstand. Wat onder anderen duidelijk viel waar te nemen in de ontmoetingen tegen Go Ahead Eagles en afgelopen zondag Piet Schrijvers Kantoormachines Planning-Archivering Kantoormachines Weteringschans 136-140 - Middenweg 89-99 - AMSTERDAM 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 3