Meórtvtdi Waar zit je? bij het ijzersterke café op de Nieuwmarkt 15 Amsterdam-C. ^j^/JJ J J f Telefoon 020-229672 STILTE VOOR DE STORM En zo viel het bekerprogramma van het afgelopen weekeinde letterlijk en figuurlijk in het water en kreeg de winterstop een ongewenste verlenging. Gevoetbald werd er overigens toch maar dan vriendschappelijk. Ajax scoorde er lustig op los in een wedstrijd tegen Blauw-Zwart uit Wassenaar via een 0 8 winst. Het elftal heeft trouwens weinig stil gezeten. Via televisiebeelden hebben we gedeeltelijk kunnen meegenieten van de amusante belevenissen van Ajax in Abidjan, sportief gezien niet hoogstaand maar wel leerzaam. De trainingen werden normaal gecontinueerd ter voorbereiding op het zeer zware programma wat gaat volgen. Op alle fronten wordt nog volop meegestreden om het eremetaal. De achtste finales voor de KNVB-beker hadden afgelopen zondag gespeeld moeten worden maar de weergoden beslisten anders. Perspectief voor Ajax is er ruimschoots. Een thuiswedstrijd tegen Vitesse moet tot een goed einde gebracht kunnen worden. De daarna volgende kwartfinales bestaan uit een uit- en thuis wedstrijd (13 februari en de returns op 27 februari). Een wedstrijd verliezen hoeft dan nog niet rampzalig te zijn wat natuurlijk z'n voordelen heeft. Volledig heidshalve: de halve finales zijn op 12 maart en 16 april, terwijl de finale wordt gespeeld op zaterdag 24 of zondag 25 mei. Voor de competie staat Ajax er, op z'n zachtst gezegd, aardig voor. Vier winst punten voorsprong op de concurrentie mag er zijn maar is allesbehalve beslissend. In deze competitie, waarbij de krachten zeer dicht bij elkaar liggen en er ieder weekeinde verrassingen zijn te verwachten, is een moeizaam behaalde voorsprong zeer snel verdwenen. Iedere week zal weer het uiterste van de spelers gevraagd worden om zoveel mogelijk wedsttrijden tot een goed einde te brengen. En er wachten ons nog vele uiterst boeiende ontmoetingen welke van groot belang zullen zijn voor de eindklassering. Dat zijn natuurlijk in de eerste plaats de wedstrijden tegen de naaste belagers Feyenoord, AZ '67 en PSV, maar de middenmoters en niet in het minst de kandidaat-degradanten zullen al het mogelijke doen punten te verzamelen. Een voorspelling is zinloos maar één zaak is zeker: de sterkste wint, want door geluk of toeval is nog nooit een club kampioen geworden! Last but not least: de Europa Cup. Als enige vertegenwoordiger komt Ajax nog uit in dit nog steeds zeer aansprekend toernooi. Ajax heeft het in de le en De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel. 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Voorverkoop Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1980 | | pagina 5