Goede tekenen Competitieleider Jan Huybregts heeft ervoor gezorgd dat een aantal wedstrijden van de Nederlands elftal wordt vooraf gegaan door een bekerweekeinde. En zo hebben we vandaag bekervoetbal omdat we woensdag Nederland-Polen hebben. En in Trouw las ik laatst deze regels: "In het plan paste de plaatsing voor de tweede bekerronde van de top-acht uit de vorige eredivisie-ranglijst perfect. Geen voorbarige Cup toppers (drie dagen voor Nederland-Polen) maar rustige partijtjes als SC Cambuur-PSV, SVV-AZ'67, Haarlem-Ajax en Feyenoord-Fortuna Sittard". Met andere woorden: de Oranje:'spelers kunnen zich sparen. En Haarlem-Ajax wordt dus een "rustig partijtje". Als u met dit blad in de hand nog vóór de loketten staat kunt u nog terug. Bent u het stadion reeds binnen, dan is het te laat. Dan ziet u duizenden mensen die allen naar een rustig partijtje voetbal komen kijken, net als u. U bent dan verloren. U wordt gedwongen te kijken naar de manier waarop Krol, Schrijvers, Tahamata e.a. zich slechts inspannen als een Haarlem-speler erin slaagt waarachtig wat gevaarlijk te worden. Meer hoeven ze niet te doen. Immers, Ajax is de bekerkampioen en wat is Haarlem? Dit clubje heeft toch nog nooit wat gepresteerd in bekerverband? "Rustige dag".vergeet het maar. Maar kijk nog eens goed om u heen. Het zijn toch wel erg veel mensen die naar dit rustige partijtje komen kijken. Zoals ik zojuist al zei: duizendenl Wat leven we dan toch eigenlijk in een gezegend voetballand. Want bij een ander rustig partijtje, in Leeuwarden, bij Cambuur-PSV, is het ook al zo druk. Het gaat dus goed met het voetbal in Nederland. Want wat moeten er dan geen mensen zijn bij wedstrijden waar wél geknokt moet worden? Dat zijn goede tekenen. Vanmiddag valt er dus wel niets te beleven, maar het is hier toch gezellig met al die mensen. Dus bezoeker voor het loket, ga toch maar naar binnen. Dan krijgt u vast een voorproefje van wat hier over twee weken gaat gebeuren, als Utrecht op bezoek komt. Dan ziet u twee ploegen die aan elkaar gewaagd zijn en is het stadion dus uitverkocht. Maar na de wedstrijd van vandaag is er eerst nog een ander rustig partijtje: AZ'67-Haarlem. H. OOIEVAAR 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 7