Prijzen. LP van de week Thank you for the music Als dit blad op deze wijze doorgaat, hebben we binnenkort helemaal geen toeschouwers meer. Op deze manier zorg je er toch voor dat de tribunes leeg blijven. Het is een keurig blad hoor, daar niet van. Aardige voorbeschouwing, leuk intervjoewtje, en dat allemaal zeer redelijk uitgevoerd en verzorgd. Waar zit dan de fout? De loterij mensen, de loterij 11De prijzen vliegen de pan uit: grasmaaimachines, fietsen, grammofoonplaten. Het lijkt verdorie Willem Ruis wel. Of het niet op kan. Een ware prijzen regen wordt over de argeloze bezoeker uitge stort. Voor dat ie het weet zit zo'n eenvoudig gezinshoofd, die met pijn en moeite twee uurtjes voetbal op het door moeder opgestelde weekend schema heeft weten te plaatsen, in de pro blemen. Het begint thuis al. "Ga je nou echt naar het voetballen Jan? Je weet toch dat mijn moeder misschien komt, en die vindt het juist zo gezellig als je er bent. Blijf nu eens niet napraten in de kantine, maar kom direct naar huis. Als moeder er is wil ze vroeg eten". Ietwat schichtig stapt Jan op zijn ruim vijftien jaar oude Gazelle en peddelt, regenpak achterop, naar het Haarlem terrein. Half vijf: moeder blikt stuurs de straat in. Nog geen Jan. Ze begint al vast de welkomst- speech te oefenen. Rond vijf uur verschijnt Jan om de hoek van de straat. Niet zoals altijd enigszins kromgebogen over het stuur van zijn, volgens vrouwlief nog zo goed als nieuwe fiets, maar duwend achter een grasmaaimachine. Voelt u wat ik bedoel? Als Jan nu nog de pech heeft een woning met een aardig tuintje te bezitten, dan kan hij nog gelijk aan de slag ook. Omdat het gras zo nodig gemaaid moet worden, mist Jan het eredivisie-overzicht van "Langs de Lijn". En wat dacht u van de gelukkige die zondag middag de fiets wint? De man is vroeg in de middag niets vermoedend in zijn "Kevertje" gestapt en naar het Haarlemstadion getuft. Zo'n twee uur later komt ie thuis met een fonkelnieuw rijwiel. Stel dat de ongelukkige in zijn onschuld in de rust nog een licht alcoholische versnape ring heeft genuttigd, dan is het leed helemaal niet meer te overzien. "Nee, IJsbrand, zeg maar niets meer, ik ruik het al, het is gewoon schanda lig, en dat op zondag. Nog een geluk dat mijn ouders er niet zijn. Schaam je je niet om zo thuis te komen. Toch nog verstandig van die kroeg vriendjes van je om je op de fiets te zetten, achter het stuur was natuurlijk onverantwoorde lijk. Je eet eerst maar wat, en dan gaan we samen die fiets terugbrengen, en voorlopig geen voetballen meer, dat begrijp je". Definitief verloren voor de voetballerij is degene die na Haarlem-Ajax thuiskomt met drie LP's onder zijn jas. Als deze voetballiefhebber er al in slaagt om een plausibele verklaring te vinden voor zoveel, slechts in disco's en horeca zaken te vinden muziek-genot, dan nog loop je het risiko dat ie de eerste twintig zondagen thuis moet blijven om van die prachtige platen te genieten, u weet wel HiFi-Stereo. Barry is leuk, maar wel mono. Nee mensen, ik hoop dat het duidelijk is. Als "Topscorer" nog een paar keer verschijnt, dan zijn bij de laatste thuiswedstrijden nog slechts kaartjesverkopers, kontroleurs en programma slijters aanwezig. SIMPEL Veterane Vera Lynn die met haar zang al in de oorlogsjaren het peil onder soldaten hoog hield, heeft nog niets aan kwaliteit ingeboet. Moeiteloos weet ze haar publiek razend enthousiast te maken. Op deze schitterende LP vertolkt 'Dame' Lynn naast classics als "Are you lone some tonight" ook recent hitmateriaal. Deze LP kunt u weer winnen als u meedoet aan onze puzzel. Inelco Records and Tapes bv 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 15