Clubhuis Ajax Voorland LEO BEENHAKKER Hij is 37 jaar, ruim één seizoen in dienst van Ajax, begonnen als A-trainer met de functie: hoofd jeugdopleiding, daarin tezamen met Cees Groot en Dirk de Groot aanzienlijke nationale- en inter nationale successen behaald via het ver richten van grote prestaties met als ge volg dat een zestal jeugdigen uit de eigen school in aanmerking kwamen voor een contract. Ton Blanker heeft reeds zijn talenten in de Ajaxhoofdmacht kunnen tonen. Anderen zullen ongetwij feld nog volgen. Leo Beenhakker zit reeds 14 jaar in het trainersvak. Een korte opsomming: van 1965 tot 1967 trainer bij de amateurvereniging Epe, vervolgens 1 jaar jeugdtrainer van Go Ahead Eagles, 4 jaar hoofdtrainer bij Veendam, idem 3 jaar bij Cambuur en 1 jaar bij Go Ahead Eagles. Daarna twee jaar jeugdtrainer bij Feyenoord en nu dan sinds 1978 bij Ajax eerst de jeugd en nu verantwoordelijk voor de verrichtingen van het eerste elftal met de meer dan waardevolle steun van Bobby Haarms. Uit een in december 1978 gepubliceerd interview in het Ajax-Nieuws is het interessant enige uitspraken te citeren: „Ik ben wat prestatie betreft zeer eerzuchtig ingesteld, ik wil altijd winnen, nooit verliezen. Niet alleen bij voetbal, ook met spelletjes. Ik kan wel tegen mijn verlies, als dat maar ontstaat doordat de tegenstander beter is. Kijk, om te winnen moet je 1) beter voetballen en 2) harder werken. Ik ga er vanuit dat een elftal zo gemotiveerd is dat het altijd harder werkt dan de tegenstanderDoor èn harder te werken èn beter te voetballen win je een wedstrijd. Bij mij staat goed voetbal nummer 1, dat is het belangrijkste. Harder werken beschouw ik als normaal, dat verwacht ik zonder meer. Goed voetbal is moeilijker omdat er altijd een tegenstander is die juist andersom wil." En over Ajax: „Ik verwacht dat bij Ajax altijd harder wordt gewerkt dan bij de tegenstander en verder het individuele talent de doorslag geeft. En iedere week moet weer die prestatie geleverd worden. Concentratie, voorbereiding, zelf discipline, met je vak bezig zijn, constant. Bij Ajax zie je dat inderdaad. Zo is de hele club. Toen ik voor het eerst bij Ajax kwam proefde ik onmiddellijk die aparte sfeer, die stemming, die er ook voor zorgt dat iedereen weer bij Ajax AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag- vanaf 11.00 uur Lage prijzen, o.a. koffie 1,10, pils en jenever 1,25, frisdranken 1,belegde broodjes 1,25 Uw gastheren CAREL en TOM KAMLAG Telefoon 935133 enz. Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 8