Beuker- uitdeuken en spuiten eerste optreden voor FC Utrecht. Maar wat zeker ook een feit is, en daarmee hebben de spelers direct te maken, is dat héél FC Utrecht een gewéldige opleving heeft doorgemaakt, met het duo Van Hanegem/Van Veen in zijn midden. Dus treft Ajax het vandaag niet het al als altijd lastig bekende Utrecht, maar bovendien een gemotiveerd Utredht en een versterkt FC Utrecht. Want versterkt zijn de Utrechters met die twee zeker. Routine, hardheid, inzet en getructheid zijn de nieuwe aspecten die Berger nu in overvloed kan aanspreken. Maar wat Ajax zelf aangaat, los van het Europa Cup-optreden tegen HJK in Helsinki, zijn enige positieve aantekeningen toch zeker ook op zijn plaats. Leo Beenhakker liet in de pers duidelijk doorschemeren dat zijn patiënt van „doodziek" „lopend patiënt" is geworden en dat in één week tijd. Met 2 - 3 in Alkmaar van AZ '67 winnen is voorwaar niet kinderachtig. Via doelpunten van Dick Schoenaker, Tscheu La Ling en Ruud Krol kon Ajax zelfs binnen 46 minuten aan een 0-3 voorsprong bouwen. Helemaal een luxe! AZ '67 kwam vervolgens nog heel dichtbij, maar de winst bleef in Amsterdamse handen. Ruime aandacht kreeg ook de kersverse Ajacied Henning Jensen. De Deen is door Leo Beenhakker en Bobby Haarms even aan de kant geschoven. Wat echter absoluut niet zegt dat Jensen het verder wel kan vergeten, integendeel, hij krijgt de speciale attentie van het trainers-duo om zo gauw mogelijk weer te kunnen worden ingepast. Voor wie zeker een compliment op z'n plaats is, is Ton Blanker, die zich sinds zijn debuut uitstekend in de voorste linies presenteert. In de finale van het toernooi bij Real Madrid speelde hij z'n eerste volledige wedstrijd voor Ajax' eerste, notabene meteen voor de ogen van zo'n negentigduizend toeschouwers en tegen Bayern München nog wel. Ton Blanker is trouwens pas eigenlijk aan zijn tweede echt - Ajax-jaar bezig. Toen hij van DWS naar Ajax kwam, liep hij een ongeluk met z'n bromfiets op en brak daarbij beide benen. Daardoor was hij vrijwel een seizoen uitgeschakeld. Ajax heeft met hem vooral weer aan diepte in het spel gewonnen. Al met al dus eindelijk weer een stroom van goede berichten en geluiden vanuit het Ajax-kamp na een korte periode waarin het soms wat anders was. En maar goed ook. Tenslotte moeten er dit seizoen èn een landstitel èn een Europees Is het een grote of kleine aanrijding Wat men noemt een ongeoorloofde „sliding" Bij: Rijksstraatweg 202-204, 1115 AV Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 kunt u uw wagen laten Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 4