i AGAM AMSTERDAM BV MERCEDES-BENZ Voor zover ik weet is op dit punt Wageningen een uitzondering: geen nieuwe aanwinsten en geen nieuwe contractspelers. FC Den Haag is het andere uiterste: 13 spelers vertrokken en maar liefst 16 voetballers werden aangetrokken. In het Amsterdam 704 toernooi heeft men het „nieuwe" Ajax aan het werk kunnen zien met Jensen, Boeve en Bons ink. In de talloze oefenwedstrijden is veel uitgeprobeerd qua spelwijze en nu dan, in de competitie, zal het toch moeten gebeuren. Het is altijd maar weer de vraag hoe het e.e.a. zich zal ontwikkelen. Het voetbalseizoen is zo verschrikkelijk lang, er kan zo enorm veel gebeuren, het is allemaal zo onvoorspelbaar dat iedere prognose eigenlijk zinloos is. We mogen alleen verwachten dat Ajax ook deze competitie weer van zich zal laten gelden. Het zal uiterst moeilijk zijn de prestaties van het vorig seizoen te over treffen. Landskampioen en Bekerwinnaar kan alleen maar overtroffen worden door Europa Cup 1 binnen te halen. Laten we het over dat soort zaken nog maar even niet hebben. Streven naar wederom Europees voetbal in het volgend seizoen lijkt mij een redelijke uitgangspositie. Het is overigens uiterst plezierig te melden dat Ajax voor het komend seizoen niet minder dan 6 spelers uit de eigen jeugd een contract heeft kunnen aan bieden t.w. Blanker, Cornet, Holshuysen, Kraaij, Storm en Uit den Boogaard. Hiermede wordt aangetoond dat Ajax in zijn beleid om zoveel mogelijk spelers uit eigen kweek te halen voor het betaalde voetbal zeker op de goede weg is. Het blijft natuurlijk altijd weer afwachten hoe een speler zich in de komende tijd zal ontwikkelen maar dat geldt in feite ook voor een speler die van buitenaf wordt aangetrokken. Vele factoren spelen een rol om een speler te laten door breken naar het eerste elftal. Maar dat verschillende jonge spelers in Ajax goed genoeg werden bevonden om deze spelers contractueel aan de club te binden is een goede zaak. Met een gemiddelde leeftijd van ruim 22 jaar bezit Ajax een jonge selectie waar erg veel perspectief in zit. De individuele klasse is zonder meer aanwezig. Het is zaak een elftal op de been te brengen waarin routine, conditie, individueel talent en pure klasse tot één geheel wordt gecombineerd. In dat opzicht mogen we in Ajax het volste vertrouwen hebben. Het wordt, als altijd, een druk en zwaar seizoen. Maar dat is het eigenlijk ieder jaar Tijn Middendorp Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 186, telefoon 458151 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 8