'ij zijn er trots op J.H. van Zanten, org. In de reeks toernooien „Amsterdam 700" neemt aflevering 704, die van 3 tot 5 augustus in het Olympisch Stadion wordt gehouden, ongetwijfeld een vooraanstaande plaats in. De kwaliteit van de deelnemende clubs is als vanouds zeer hoog en in dit opzicht handhaaft de Stichting Internationaal VoetbaltoernooiAmsterdam de succesrijke formule van voorgaande jaren. Arsenal, de zo door en door Britse profclub met een groot aantal bewonderaars in Nederland, heeft zijn reputatie met het winnen van de F.A.-Cup op Wembley dit jaar weer bevestigd. Hamburg S.V. veroverde het kampioenschap van de Westduitse Bundesliga en Ajax nam beker en nationale titel in bezit. Het bestuur van de Stichting presenteert met trots deze met onderscheidingen beladen deelnemers van wereldformaat. AZ'67, dat internationaal nog lauweren moet verwerven, kan in dit toernooi vast zijn visitekaartje voor de Nederlandse competitie presenteren. Een beter gezelschap om de kwaliteit te toetsen is niet denkbaar. Als voorzitter van de Stichting hoop ik van harte, dat het vijfde toernooi in de reeks evenals voorgaande jaren weer tienduizenden bezoekers van het Olympisch Stadion het voetbalplezier zal verschaffen, dat zij verwachten. Ik heet u allen hartelijk welkom in de stad Amsterdam en bij ons toernooi en wens u zeer veel genoegen. Voorzitter Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam, S.C. Bakkenist. Hartelijk welkom op ons 5de internationaal voetbaltoernooi Amsterdam-704. Hebben wij de afgelopen jaren prominente teams kunnen presenteren, het 1ste lustrum-toernooi overtreft in dit opzicht het voorgaande zeker. Zeer gelukkig zijn wij met de aanwezigheid van het roemruchte Arsenal met tal van grote namen, w.o. de voetballer vanhet jaar in Engeland, de jeugdige LIAM BRADEY. Onder de deskundige leiding van coach Terry Neill won Arsenal dit jaar de F.A.-Cup, in één van de meest wervelende Cup finales van de afgelopen jaren. Onze tweede buitenlandse deelnemer is H.S.V.-Hamburg, die ons aangenaam verraste door kampioen van West- Duitsland te worden. Naast bekende internationals als Kalz en Kargus is bij de Hamburger de grote vedette Kevin Keegan, eveneens ster-speler van het Engelse elftal. Günther Netzer is de bekwame regisseur van dit sterke Duitse team. AZ'67, zo langzamer hand een vaste gast in ons programma, mag dan in de afgelopen competitie teleurgesteld hebben, voor een spectaculaire stunt zijn de Noordhollanders altijd in staat. In hun gelederen veel internationals zoals Hovekamp, Peeters, Metgod, de Deense international Nygaard en last but not least de Europese topscorer Kist. Coach Georg Kessler zal er zeker op gebrand zijn om een voortreffelijke prestatie te leveren bij deze internationale presentatie. Tenslotte onze stadgenoot Ajax, trotse winnaar van de „dubbel"het kampioenschap van Nederland en de K.N. V B.-beker. Captain Krol, Schrijvers, de „ontdekking van Bern", Tahamata en de rest van dit keurkorps bestaande uit jeugdige talenten, gecombineerd met de bekende routiniers onder de bezielende leiding van Cor Brom, staan borg voor een perfecte presentatie. Wij zijn er trots opu dit topprograrrgrijïjtg^Cugmgfn ^a^jijeden. Wij De Burgemeester van Amsterdam, W. Polak. Het is alweer de vijfde keer dat het prof-voetbalseizoen in onze stad begint met een spectaculair internationaal voetbaltoernooi. Ik vind dat altijd een mooi fris begin van de lange voetbalmarathon. Het is een feit, dat bij de gewone wedstrijden voor de nationale competitie de laatste jaren een terugloop is te zien van het aantal toeschouwers. Uiteraard zijn daar enkele oorzaken voor aan te wijzen, waarvan de meeste u wel bekend zullen zijn. Maar als er echt iets bijzonders te zien is, dan komen de voetballiefhebbers ook dat is ervaring wel. Een voetbaltoernooi als Amsterdam-704 is zo'n welkome aanvulling voor de voetballiefhebbers. Puntenjacht is in dit toernooi maar van ondergeschikt belang. Het komt nu vooral op de kwaliteit van het spel aan. Daarom ben ik verheugd dat het voetbaltoernooi Amsterdam-704 publiek én topspelers uit binnen- en buitenland een goede gelegenheid biedt om het seizoen spectaculair te beginnen. Ik wens de deelnemers en de toeschouwers een zeer geslaagd en sportief toernooi toe.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 3