toenmalige assistent Spitz Kohn overgenomen. De Luxemburger, die als speler naar Enschede kwam, heeft van FC Twente een stabiel geheel gemaakt, dat dit seizoen evenwél door de ouderdom in de ploeg en het vertrek van Arnold Mühren en Frans Thijssen naar Engeland toch een beetje is gaan wankelen. Samen met manager Ton van Dalen, een vroegere sportjournalist, is Kohn echter druk doende de „oudjes" in de ploeg te vervangen door jonge talenten komend seizoen in te passen. Als vervangers van Cees van Ierssel en Kick van der Vall zijn inmiddels Martin Jol (Bayern München) en Arie van Staveren (Sparta) naar het Oosten gehaald en mogelijk volgen nog twee aankopen. FC Twente, dat 'bekend staat om zijn goede organisatie binnen de club, heeft altijd vooraanstaande spelers gehad. De bekendsten zijn: Piet Schrijvers en Johan Zuidema (later naar Ajax), René Notten (via Ajax nu bij Feyenoord), René en Willy van de Kerkhof (nu bij PSV), Dick van Dijk (via Ajax bij Nice beland) en Piet Wildséhut (PSV). FC Twente heeft ook enkele bekende buiten landers gehad zoals de Joegoslaaf Pa je Samardzic, die later naar Feyenoord ging, de Hongaar Antal Nagy (later Olympique Marseille) en de Duitse doel man Vötkmar Gross (later Schalke '04 en nu Amerika). Grote aankopen heeft FC Twente vrijwel nooit gedaan. De leiding zag meer heil in jonge talenten, die verder voor het grote werk werden opgeleid. In de competitie verging het FC Twente dit seizoen minder. De technisch hoog staande ploeg had het vertrek van Mühren en Thijssen (nu uitblinkers bij Ipswich Town) met alleen Otto onvoldoende kunnen compenseren. Voor de eveneens tussentijds vertrokken Piet Wildschut vond men in Romeo Zondervan (FC Den Haag) een waardige vervanger. De ouderdom in de ploeg, Drost, Van Ierssel, Van der Vall en Pahlplatz, ging zich echter wreken. In de strijd om de KNVB-belcer daarentegen vertolkte FC Twente wel een opvallende rol. Het schakelde in de kwartfinales AZ '67 uit en in de volgende ronde werd PSV in twee wedstrijden opzij gezet. Het bekersucces werd niet voltooid, omdat Ajax in de tweede finale, nadat de eerste in 1 - 1 eindigde, met 3 0 zegevierde. Doordat Ajax evenwel ook de landstitel veroverde, mag FC Twente volgend seizoen toch op het Europese podium acteren. FC Twente mist vanavond in De Meer doelman André van Gerven. De 26-jarige oud-speler van PSV kwam op tweede pinksterdag in de wedstrijd tegen Volen- dam in botsing met Jaap Jonk. Hij liep toen een botscheuring op net onder de knie van zijn rechterbeen en zit voorlopig zes weken in het gips, waardoor zijn zomervakantie in duigen is gevallen. Zijn vervanger vanavond is Eddy Pasveer. De selectie van FC Twente bestaat verder uit aanvoerder Epi Drost, Niels Overweg, Romeo Zondervan, Cees van Ierssel, Harry Bruggink, Bert Strijdveen, Kick van der Vall, Theo Pahlplatz, Heini Otto, Jaap Bos, Ah Gritter, de Noor Halvar Thoresen, John Scheve en de Deen Soren Lindstedt. De HAARVERZORGER van bekende personalities Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel. 861010 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 17