li AGAM AMSTERDAM BV MERCEDES-BENZ hand. Wanneer het zelf de resterende wedstrijden wint, mag het alleen maar hoop koesteren op een misstap van PSV. Net als Ajax heeft AZ 67 ook een turbulent jaar achter de rug. Eerst verdween de ook in Ajax-kringen bekende Hans ICraay van het toneel en luttele weken na de lange winterstop viel ook het doek voor Willem van Hanegem. Over het vertrek van „De Kromme" is in voetbalkringen heel wat te doen geweest. De 35-jarige middenvelder, die zeer populair was in Alkmaar en omgeving, leek nog lang niet versleten en zou ook volgend seizoen nog actief blijven in het profvoetbal. De technische leiding van AZ besliste echter anders en Van Hanegem stapte op. Hij slijt nu zijn laatste voetbaljaren in Amerika bij Chicago Sting. Maar het zou best kunnen gebeuren dat hij in de wintermaanden nog onderdak vindt bij een Nederlandse club. AZ leek dit seizoen rijp voor de sprong naar de top. Met vier nieuwe vleugel spitsen (de Oostenrijker Welzl, Peter Ressel, Pier Tol en Jaan de Graaf) leek de ploeg aanmerkelijk sterker. Het pakte echter anders uit. Welzl raakte in de oefencampagne dusdanig ernstig geblesseerd, dat hij vlak voor de winterstop zijn rentree maakte, maar nog geen enkele keer zijn waarde heeft kunnen etaleren. Ressel draaide redelijk mee, maar is inmiddels al weer enige weken vertrokken om - zoals contractueel was bedongen - in de Amerikaanse competitie uit te komen tot augustus. Pier Tol startte aanvankelijk sterk bij zijn nieuwe werkgever, maar raakte door een rugblessure buitenspel. Tussen zijn oude club Volendam en AZ is nog steeds een geschil over de vergoedingssom. Tol ging gratis over naar AZ, maar Volendam wilde een vergoeding voor hem krijgen. De arbitragecommissie van de KNVB buigt zich nog steeds over deze zaak. De vierde AZ-aanvaller Jaan de Graaf speelt om principiële redenen niet op zondag en dat doet het ploegverbarid geen goed. Met Gerrit Vooijs, Hans de Koning, John Metgod, Ronald Spelbos, Wim van Dongen, Hugo Hovenkamp, Henk van Rijnsoever, Peter Arntz, Hans Reijnders, Jan Peters, de Deen Kristen Nygaard, Kees Kist en Rogier Schouwenaar vormen Tol, De Graaf en Welzl de AZ-selectie, die Ajax op eigen bodem van het tweede grote succes - na de bekertriomf - moet afhouden. Een zeer zware opgave voor de Kessler-équipe. Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 186, telefoon 458151 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 9