Koop voor VADERDAG bij Sigarenmagazijn "De Amstelbrug" kocht stadion landskampioen worden tegen een club als AZ spreekt nu eenmaal aan en is de wens van alle Amsterdammers. Ajax heeft, ondanks de mogelijkheid om voor het eerst sinds 1972 weer de „dubbel te veroveren, geen rustig jaar achter de rug. Ofschoon de prestaties goed te noemen zijn, rommelde het in De Meer nogal. Trainer Cor Brom behield echter bekwaam het overzicht en hem vooral zal dit glanzende seizoen extra veel deugd doen. Brom, die na dit seizoen contractueel nog twee jaar bij Ajax op de loonlijst staat, startte deze competitie met een viertal nieuwe spelers in de selectie. Voor Ruud Geels kwam met Brom van Sparta mee Ray Clarke, als opvolger van de door een knieblessure uitgeschakelde Johan Zuidema kwam eveneens van Sparta Wim Meutstege. Kort na de seizoenstart haakte ook voorstopper Pim van Dord voorlopig af vanwege een achillespeeskwetsuur. De van FC Vlaardingen over genomen Kees Zwamborn was zijn eerste opvolger en momenteel neemt de via FC Utrecht bij Ajax gekomen Piet Wijnberg die plaats in. Het inpassen van nieuwe spelers is vlot verlopen. Problemen deden zich echter voor toen aanvoerder Ruud Krol vanwege een slepende slijmbeursontsteking vele weken niet kon spelen. Gelukkig voor Ajax keerde hij vlak voor de slijtage- s'ag aan het einde van de race weer terug en dat gaf Ajax een mentale injectie. Ajax heeft zich al verzekerd van Europees voetbal, maar het streeft natuurlijk naar het allerhoogste, hetgeen vandaag met de titel bereikt is. VOETBALSCHOOL Eerst even wat rechtzetten: Ajax is niet druk doende zijn zeventiende landstitel binnen te halen, maar wanneer alles heeft meegezeten, kan vandaag het acht tiende kampioenschap van Nederland binnengehaald worden. Dan moet het elftal zaterdag jl. wel van Volendam hebben gewonnen. Dat is uiteraard bij het schrijven van dit stukje niet bekend, maar gezien de resultaten van de laatste weken mag je veronderstellen dat het vandaag moet gebeuren. En zo niet, dan is er altijd nog de ontmoeting tegen FC Twente komende zondag. Ajax heeft wat dat betreft alles in eigen hand en dat is toch wel een geruststellende gedachte. Wat ook een zorg minder is behelst het feit dat Ajax in ieder geval het komend seizoen weer Europees voetbal speelt. In welk toernooi ook, maar Ajax is zeker van Europa-Cup-voetbal. Een uiterst belangrijke zaak, want Ajax heeft Europees voetbal gewoon hard nodig. Financieel natuurlijk, maar ook uit prestige-over- wegingen. De club heeft in Europa, zelfs in de wereld, een naam te verliezen, hetgeen niet snel zal gebeuren omdat Ajax in de loop der jaren op het inter nationale vlak zoveel heeft gepresteerd dat de naam niet meer is weg te denken. Het zijn maar enkele clubs waarvan iets dergelijks gezegd kan worden: Real Madrid, Benfica, Liverpool, Bayern München en Ajax natuurlijk. Misschien nog wel één of twee, maar meer ook niet. Er is geen club ter wereld die al vijftien Ruime sortering tabaksartikelen in geschenkverpakking. Pijpen, aanstekers, asbakken, horloges etc. tegen lage prijzen. Weesperzijde 39 (hoek Blasiusstraat), Amsterdam, telefoon 020 - 656890 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 5